DOLAR

32,2077$% -0.04

EURO

34,8673% -0.39

GRAM ALTIN

2.444,07%0,01

ÇEYREK ALTIN

4.012,00%1,02

TAM ALTIN

16.022,00%1,01

BİST100

10.218,58%-0,49

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • Midyat’ta Acil Tıp Uzmanları pratisyen hekimlere eğitim verdi

Midyat’ta Acil Tıp Uzmanları pratisyen hekimlere eğitim verdi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Mardin’in Midyat İlçe Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanları tarafından, pratisyen hekimlere diyabetik ketoasidoz yönetimi, baş ağrısına yaklaşım, baş dönmesine yaklaşım ve kan gazı değerlendirme konulu eğitim verildi.

Midyat Devlet Hastanesi konferans salonunda, Acil Tıp Uzmanları tarafından Midyat Devlet Hastanesinde hizmet veren pratisyen hekimlere eğitim verildi. Midyat Devlet Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Doktor Ahmet Enes Çelik, “Midyat Devlet Hastanesi acil tıp kliniği olarak meslek içi eğitimlerin hasta bakım kalitesini arttırdığını ve bilgilerimizi güncel tutmamıza yardımcı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle nöbetlerden artan zamanlarda elimizden geldiğince klinik içi eğitimler yapıyoruz. Bugün de 25 pratisyen hekim ve 5 acil tıp uzmanımızın katılımı ile eğitimimizi gerçekleştirdik. Bugünkü derslerimizde diyabetik ketoasidoz yönetimi, baş ağrısına yaklaşım, baş dönmesine yaklaşım ve kan gazı değerlendirme konularını işledik. Midyat ilçemizde yaşayan diyabetik hasta nüfusunun fazlalığı ve yaklaşan kış dönemi nedeniyle solunum yolu hastalıklarında artış beklediğimiz için bu konuları seçtik. İnanıyorum ki bu eğitimler pratisyen arkadaşlarımızın hem mesleki pratiklerine katkı sağlayacak hem de mesleki kariyerlerinin ilerleyen dönemlerinde onlara yardımcı olacaktır. Acil tıp uzmanları olarak bizler de bu eğitimler sayesinde bilgilerimizi tazeliyoruz. Düzenli olarak bu eğitimleri yapmayı planlıyoruz. İlerleyen dönemlerde hastanemizde çalışan diğer branş uzmanlarımızın da katkısıyla bu eğitimler daha da verimli hale gelecektir. Ayrıca Midyat Devlet Hastanesi yönetimine ve eğitim birimine de bu süreçteki yardımları için teşekkür ederim’’ dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sigara ve beslenme alışkanlığı etkili oluyor