a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Microsoft dünya çapında tüm mağazalarını kapatma kararı aldı

Microsoft dünya çapında tüm mağazalarını kapatma kararı aldı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Perakende satışa yeni bir yaklaşım getirme kararı alan Microsoft, açıklama ile ABD’deki ve dünya çapındaki dükkanlarını kapatma kararı aldığını duyurdu. New York, Londra, Sidney ve Redmond kampüsü olmak üzere 4 farklı konumdaki mağazalarını ise deneyim merkezi olarak yine tasarlayacak.

Mağazaları arkasında bırakarak e-ticarete odaklanan Microsoft, Microsoft.com, Xbox ve Windows üzerinden 190 pazarda 1.2 milyar aylık müşteriye sahip olduğunu söyledi. Şirkete kaynaklar ise Microsoft’un aslında gelecek yıl itibariyle fizikî mağazaları kapatmayı planladığını lakin Covid-19’un bu süreci hızlandırdığını lisana getirdi.

Çalışanları çıkarmayacak

Microsoft Mağazalarının tatil periyodunda piyasaya sürülecek olan Xbox Series X’in satış devirde açık olması bekleniyor. Şirket, iki ekranlı bilgisayar Surface Neo’yu da tatil periyodunda piyasaya sürmeyi planlıyordu lakin şimdilik, bu plan ertelendi. Bu yıl mağazalarda bölge alması beklenen bir gayrı eser de Surface Duo. Ama mağazaların kapanma kararı ile birlikte, tüketicilerin eser ile online satışta buluşması muhtemel. Microsoft Mağaza VP’si David Porter paylaştığı bir LinkedIn gönderisinde, çalışanların farklı yerlerde değerlendireceğini söyleyerek şirketin açıklamasını destekledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakan Dönmez: Temmuz’un ilk yarısında ilk operasyona başlayacağız