a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Lider Erdoğan’dan son dakika açıklamaları! ‘Müjdeye dikkat’ deyip sayısı duyurdu…

Lider Erdoğan’dan son dakika açıklamaları! ‘Müjdeye dikkat’ deyip sayısı duyurdu…

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’taki mahallî seçimlere 49 gün kala mitinglere başladı. Erdoğan birinci mitingini Zonguldak’ta gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güçte tam bağımsızlığı yakalamanın Türkiye’nin en değerli amacı olduğunu söyledi.

İşte AK Parti’nin Zonguldak ilçe adayları;

ALAPLI: Recep Ocak
ÇAYCUMA: Bünyamin Bostancı
DEVREK: Özcan Ulupınar
EREĞLİ: İbrahim Sezer
GÖKÇEBEY: Erkan Soner Kodaman
KİLİM: Kamil Altun
KOZLU: Ali Bektaş

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu halde;

Sizleri muhabbetle selamlıyorum. Genciyle yaşlısıyla, bayanı ve erkeğiyle tüm Zonguldaklı kardeşlerimizi hürmetle selamlıyorum. 

Miting alanımız büyümüş, genişlemiş. Yeni meydanımız kentimize çok yakışmış.

Zonguldak ile aramızdaki sevda büyümüş, siz bize bu türlü sahip çıktığınız sürece kimse bizi yolumuzdan alıkoyamaz.

DOĞALGAZ İNDİRİMİ NİSAN AYINA KADAR DEVAM EDECEK

9 ay evvel 20 Nisan tarihinde gelmiştim. Karadeniz doğalgazını resmen devreye almanın gururunu yaşamıştık. Fiyatsız doğalgaz takviyemizi sürdürüyoruz. Birinci ay konutlardan hiçbir fiyat almadık. Vatandaşlarımızın doğalgaz faturasını biz ödedik. 11 ay boyunca konutlarda kullanılan 25 m3’lük doğalgaz bedelinin bilabedel olacağını söyledik. Bu uygulamayı Nisan 2024’e kadar devam ettireceğiz.

Kendi gemilerimizle sismik arama çalışmaları devam ediyor. Zonguldak’ı kömürden sonra doğalgazın merkezi haline getirmekte kararlıyız. Güçte tam bağımsızlığı yakalamak en kıymetli amacımız. Türkiye’nin güç güvenliğini garanti edecek atılımları hayata geçiriyoruz.


GABAR’DAKİ PETROL KUYUSUNUN GÜNLÜK ÜRETİMİ 35 BİN VARİLİ GEÇTİ

Karadeniz doğalgazının akabinde Gabar’da bulduğumuz petrol bu atılımlardan biriydi. Muhalefet bu keşfimize de bir kulp takmıştı. Milletin sevincine ortak olmak yerine alaya almışlardı. Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar’daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibariyle müjdeye dikkat; 35 bin varili geçti.

2024 sonunda Gabar’da günlük üretim ölçüsünün 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz. Önümüzdeki devirde hem petrol hem doğalgaz hem madende yeni muştular vermeyi ümit ediyoruz.

ZONGULDAK’TA BİRİNCİ MİTİNG

Zonguldak’ın bizim gönül dünyamızda müstesna bir yeri var. Biz bir avuç kömür için bir ömür veren yürekli, mert ve çalışkan insanlarını Allah için seviyoruz. 31 Mart öncesi seçim maratonunu Zonguldak’tan başlatıyoruz. Zonguldak’ta Bismillah dedikten sonra yolumuza yarın Tekirdağ ile devam edeceğiz.

“BU KİRLİ PLANA GEÇİT VERMEDİK”

14 Mayıs’ta yalnızca karşımızdaki adayla çaba etmedik. Kandil’den Pensilvanya’ya şer odaklarıyla da çaba ettik. Seçim kazanmak uğruna devletin bakanlıklarını pazarlık konusu yapacak kadar ihtiraslarının kurbanı oldular. 14-28 Mayıs seçimlerinde Zonguldaklı kardeşlerimizin dayanağıyla bu kirli plana sizinle birlikte geçit vermedik. Birinci tıpta yüzde 52, ikinci çeşitte yüzde 55 oy oranlarıyla Zonguldak milletin adamına güçlü halde sahip çıktı.

6 ŞUBAT ZELZELELERİ: MADENCİLERİMİZ SEFERBER OLDU

Zonguldak ulusal dayanışmanın da sembol kenti. Bunu 6 Şubat sarsıntılarında bir kere daha gördük. Bu büyük afette 53 binden fazla insanımız hayatını kaybetti. Zonguldaklı madencilerimiz vatandaşlarımızı kurtarmak için adeta seferber oldular.

Son bir haftadır zelzele bölgesindeydim. Her depremzede kardeşlerimize yalnız olmadıklarını gösterdik, sarsıntı konutlarını hak sahiplerine teslim ettik. Asrın felaketinin üzerinden asrın birlikteliğiyle geliyoruz. Sarsıntı bölgesini tekrar ayağa kaldırana kadar durmayacağız, dinlenmeyeceğiz. Sarsıntılarda, sellerde olağan afetlerde, maden kazalarında hayatlarını kaybedenleri rahmetle yad ediyorum.

“ESERLERİMİZLE KONUŞURUZ”

Biz meydanlarda kuru sıkı atıp, çokça vaat dağıtıp vazifeye gelince bir daha oralara uğramayanlardan değiliz. Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Hizmet için varız. Bizi, partimizi, ittifakımızı CHP’nin başını çektiği muhalefetten ayıran vasfımız budur. Onlar az iş bol reklam yaparlar. Biz eserlerimizle, icraatlarımızla konuşuruz.

20 Nisan’da geldiğimizde TTK’ya 2 bin emekçi alacağımızın kelamını verdik. Evranlarını ve eğitimlerini tamamlayan personel kardeşlerimiz işbaşı yapıyor. Son 21 yılda kentimize kazandırdığımız yatırımları sizler çok uygun biliyorsunuz.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Lider Erdoğan’dan son dakika açıklamaları! ‘Müjdeye dikkat’ deyip sayısı duyurdu…