a

Kurum’dan İmamoğlu’na Erdoğan cevabı!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum, katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulundu.

Murat Kurum’un açıklamalarından satırbaşları:

“EKREM İMAMOĞLU’NA ERDOĞAN CEVABI”

Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik kelamları ile ilgili de konuşan Kurum;

Gündemi İstanbul dışına çekme hedefli, hürmet tabirlerinden uzak bir siyasetle bir yere varamazsınız. Hatay’ın oradaki suyunu kim getirdi. Konya Büyükşehir getirdi. Sen koca Büyükşehir Belediyesiysen niçin 10 bin konut yapmadın, niçin oradaki altyapıyı çözme iradesini ortaya koymadın.

Lafa geldi mi çok laf. Bunu söyleyecek yüzleri yok. Heybeleri boş. İstanbul’da verdiği vaatlerinin hiç birini tutmamış bir irade artık kalkmış insanları bu türlü söyleyerek samimiyetten uzak bir formda kutuplaştırıyor. Gündemi yeniden İstanbul dışına çıkartıyor. İstanbul’un sıkıntısı değil, İstanbul’un metrosu, konutu, afeti değil, vatandaşın sıkıntısı değil. Gündem ne? Ekrem Bey’in gündemi farklı gündemlere taşıma, burayı basamak görme problemi. Bunu artık öğrendik. Bu senaryolar artık bitti.

Depreme karşı hiçbir adım atmayacaksınız, 115 bin konut kelamı verip 5 bin konut yapacaksınız. Samimi üzere gelip artık de Hatay’dan bahsedeceksiniz. Sizin samimiyetinize kim inanır?

“6 ŞUBATTA YÜREĞİMİZDE BİR ACI İLE UYANDIK”

Bir taraftan acı ile karşı karşıyasınız lakin bir yandan da müdahale etmek zorundasınız. Polis telsizi ile birlikte irtibat kurabilmek ismine süratli bir biçimde harekete geçtik. Ne söyleyeceğinizi bilemiyorsunuz. İçiniz dolu. Fakat bir taraftan da kucağında çocuğunun cesediyle gelen bir baba bana ‘Allah devletimize zeval vermesin’ diyor.

Bu acıları yaşadık. Hem de dünyada eşi gibisi görülmeyen bir seferberlik başlattık. Arama kurtarma ekipmanlarımızı sevk ettik. 11 vilayette eş vakitli arama kurtarma çalışmalarımızı başlattık. Her gün bir vilayette ilçeleriyle birlikte seyahatler yaptık.

Ne acı bir tesadüf. Geçtiğimiz gün helikopter kazasında şehit olan polisimizin kardeşi ile yardımları ulaştırdık.

14 milyon insanımızı direkt etkileyen bir zelzele. İş kısmı yaptık, Genel Müdürlerimiz, Bakanlarımız istikrarlı bir halde vilayetlere yöneldi.

Hamdolsun 3 ayda dünyada eşi gibisi yoktur bu türlü bir çalışmanın. 180 bin konutun inşasını başlattık. Artık de teslim ediyoruz. O günkü hüznün yerini bugünkü anahtarını almış mutluluklarına şahit oluyoruz.

Depremzede kardeşlerimiz bir yıl sonra meskenlerine geçiyorlar. Biz onlara daima kelamımızı tuttuk. Elimizi afet bölgesinden çekmeyeceğiz. Gitmediğimiz köy, belde kalmadı.

“650 BİN KONUT DÖNÜŞÜMÜNÜ SAĞLAYACAĞIZ”

5 yıl içerisinde 650 bin konutun dönüşümünü sağlayacaklarını vurgulayan Murat Kurum şunları tabir etti:

Naci Hocamızla uzun vakittir görüşüyoruz. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın kabul ettiği bilim insanımız. Bu hususta sizinle çalışabilir miyiz dediğimizle ‘tabi ki’ dedi. İstanbul’da sarsıntıya karşı ne yapabiliriz diye sorduğumuzda bize ışık tuttu.

İstanbul dönüşmeli. Biz İstanbul’u dönüştürmek zorundayız ve 31 Mart’ta İstanbullular bunun kararını verecek. Bu dönüşümün içinde Büyükşehir Belediye olarak biz olacağız, ilçe belediyelerimiz olacak, uzman görüşleri olacak, Kandilli’deki Haluk Hocamızla da Naci Görür Hocamızla da çalışacağız.

Siyaset yapılacak bir durum yok. Parti ayrımı gözetemezsiniz. Bu bahiste sıkıntılı olan İstanbulluların hepsi birebir düşünüyor. Hazırladığımız projeler o denli maket değil inanın bunların hepsi yapılmış, gerçek projeler, sokakta insanların birleştirdiği o İstanbul medeniyetini yaşadığımız, huzurun, yeşilin bir anlayışı ortaya koyacağız ve bu amaçla beş yıl içerisinde 650 bin konutun dönüşümünü sağlayacağız.

“İSTANBUL’UN DİJİTAL İKİZİNİ KURACAĞIZ”

İstanbul’un dijital ikizini yapacağız. Simülasyonla İstanbul’un afet riskini yöneteceğiz. AK Parti İBB Lider Adayı Murat Kurum: Dijital simülasyonla İstanbul’un afet riskini yöneteceğiz. Afet lojistik merkezlerini 7’ye çıkaracağız. 

“MİLLETİMİZİN FAYDASINA OLAN HER PROJEYE DAYANAK OLDUK”

Atatürk Havalimanı’na Afet İdare Merkezi kuracağız. Bakanlıklarla, merkezi idareyle, muhalefetle niçin arbede edelim. Ne kadar uyumlu çalışırsan o kadar güçlü olursun. İsterim ki İstanbul’un sıkıntılarıyla ilgili herkes ilgili olsun. Milletimizin faydasına olan her projeye biz dayanak olduk. Milletimiz istifade edecekse niçin mahzur olalım. İmamoğlu’nun gündemi burayı basamak olarak görmek. Sizin samimiyetinize kim inanır. Merkezi yönetimle lokal yönetim uyumlu olsun. Hatay sarsıntısında Tekirdağ belediyesinde olanları bilmiyor muyuz? Depremzedeleri kapı dışarı çıkaran anlayış bu anlayış değil mi? 28 Mayıs’ta oy verdi diye depremzedelerimizi aşağalayanlar bunlar değil mi?

“ATATÜRK HAVALİMANI’NA AFET İDARE MERKEZİ KURACAĞIZ”

Bakanlıklarla, merkezi idareyle, muhalefetle niçin hengame edelim. Ne kadar uyumlu çalışırsan o kadar güçlü olursun. İsterim ki İstanbul’un meseleleriyle ilgili herkes ilgili olsun.

Milletimizin faydasına olan her projeye biz dayanak olduk. Milletimiz istifade edecekse niçin pürüz olalım.

 

İSTANBUL’DA TRAFİK MESELESİNİ ÇÖZECEK FORMÜL

2019’da yüzde 47 olan trafik yoğunluğu 2024’te yüzde 64’e, trafik saatlerinde ise yüzde 90’a çıkmış. 2034’e kadar projelerimiz ile raylı sistem kullanımını yüzde 26’dan yüzde 48’e yükselteceğiz.

“ESENLER VE HAREM OTOGARLARINI KALDIRACAĞIZ”

2040’ta sıfır emisyon amacı koyduk. İstanbullular yeşille iç içe yaşayacak. Metro gitmeyen hiçbir ilçe kalmayacak. Biz kenti Batı’da Silivri, Doğu’da Tuzla’ya kadar genişletmek ve bu manada her ilçeye eşit hizmet sunmak zorundayız.

Bu hizmetleri yapmazsak beşerler mecbur merkezde oturur. Bu kapsamda 151 tane kavşak yapmayı planlıyoruz Mahmutbey Kavşağı üzere. Ataköy de var. Ataköy Kavşağı da yapacağız. Esenler ve Harem Otogarlarını kaldıracağız. Avrupa Otogarı ve Anadolu Otogarı yapacağız.

İSTANBUL’UN İKİ YAKASINA İKİ TÜNEL

22 kilometre mevcut tünel uzunluğumuz var. Başlayacağımız Çayırbaşı-Dolmabahçe ortasında. Kilyos’taki vatandaşımız Beşiktaş’a kadar tünelden gelecek. Tünel projesi ile E5’in yükü azalacak.

AK PARTİ’DEN ‘GERÇEK BELEDİYECİLİK’ YEMİNİ

Murat Kurum “31 Mart akşamı tüm belediye liderleri bu yemini edecek” dedi. Kurum gerçek belediyecilik yeminini okudu.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İBB Lider adayı Murat Kurum’dan kıymetli açıklamalar! İmamoğlu’na Erdoğan karşılığı