a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Kolombiya, barışa katkı için Ukrayna’ya silah göndermeyecek

Kolombiya, barışa katkı için Ukrayna’ya silah göndermeyecek

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Almanya’nın Münih kentinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Petro, Ukrayna’nın silaha değil barışa gereksinimi olduğunu ve Kolombiya olarak orta yolun bulunması için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını söyledi.

Petro, Rusya ile Ukrayna ortasında devam eden savaşın sonra erdirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Kolombiya barışa dayanak için Ukrayna’ya silah göndermeyecek fakat taraflar ortasında diyaloğun sağlanması için yardıma hazırdır.” sözünü kullandı.

Ukrayna’ya silah gönderilmesinin savaşı körüklemekten öteki bir işe yaramadığını lisana getiren Petro, milletlerarası kamuoyunun büyük çoğunluğunun bu çatışmaya karşı olduğunu kaydetti.

“BİRBİRİMİZİ ÖLDÜREREK VAKİT KAYBEDİYORUZ”

Petro, Birleşmiş Milletlerin (BM) dönüştürülmesi gerektiğini savunarak, “Birbirimizi öldürerek vakit kaybediyoruz. Büyük çoğunluk barış istiyor fakat veto yetkisi olanlar bunu engelliyor, buna demokrasi denmez. Şayet hakikaten global demokrasiyi inşa etmek istiyorsak, çoğunluğun sahip olduğu oylar vetodan daha pahalı olmalıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Son dakika: Gine’de hükümet feshedildi!