DOLAR

32,4258$% 0.33

EURO

35,1563% 0.69

GRAM ALTIN

2.387,03%0,22

ÇEYREK ALTIN

3.910,00%-1,61

TAM ALTIN

15.567,00%-1,62

BİST100

10.138,97%-1,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Kılıçdaroğlu’nu satmıştı! TBMM’de kendini odaya kilitledi, polis zoruyla boşaltıldı

Kılıçdaroğlu’nu satmıştı! TBMM’de kendini odaya kilitledi, polis zoruyla boşaltıldı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Edinilen bilgilere nazaran, CHP Eski Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK genel müdürlüğünden bu yana yanında yer alan ve özel kalem müdürlüğünü yapan Şükran Kütükçü kurultay sürecinde taraf değiştirerek, Özgür Özel’in bulunduğu değişimcilerin tarafında geçti.

MECLİS YÖNETİM AMİRLİĞİNİ KILIÇDAROĞLU’NA YAKIN BAYRAKTUTAN KAZANINCA ORTALIK KARIŞTI

Özgür Özel ise Kütükçü’yü protokol müdürü olarak görevlendirdi ve kendisine de daha evvel CHP’li meclis yönetim amirlerinin kullandığı odayı tahsis etti. Lakin CHP’li milletvekillerinin oyuyla Meclis Yönetim Amirliğini Kılıçdaroğlu’na yakın Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan kazandı.

KÜÇÜTÜKÇÜ VE CHP İDARESİ ODAYI TESLİM ETMEYİP TABELAYI İNDİR

Bayraktutan’ın daha evvel de CHP’li Meclis Yönetim Amirlerine verilen odaya geçmesi gerekiyordu. Meclis idaresi de buna uygun olarak meclis yönetim amiri tabelasını odanın girişine astı. Lakin Şükran Kütükçü ve parti idaresi o tabelayı indirdi.

BAYRAKTUTAN ODANIN BOŞALTIMASI İÇİN YAZI GÖNDERDİ

Ayrıca oda da Bayraktutan’a teslim edilmedi. Bunun üzerine Uğur Bayraktutan Meclis Genel Sekreterliğine başvurarak odanın boşaltılmasını istedi.

Genel Sekreterlik de hem CHP kümesine hem de Şükran Kütükçü’ye gönderdiği yazıyla odanın boşaltılmasını istedi. Lakin yürütülen temaslardan sonuç alınamadı.

KÜTÜKÇÜ’NÜN ODADA KALMASINA ÖZGÜR ÖZEL VE ALİ UZMAN BAŞARIR DA TAKVİYE VERDİ

CHP genel lideri Özgür Özel ile Küme başkanvekili Ali Yetenekli Başarır da Kütükçü’nün odada kalmasına dayanak verdi.

ŞÜKRAN KÜTÜKÇÜ KENDİNİ ODAYA KİLİTLEDİ, SON DEVA MECLİS POLİSİ DEVREYE GİRDİ

Krizin çözülememesi üzerine Genel Sekreterliğin talimatıyla Meclis Polisi devreye girerek, odayı boşaltmak üzere harekete geçti. Lakin edinilen bilgilere nazaran, Şükran Kütükçü kendini odaya kilitledi ve polise de kapıyı açmadı.

KAPIYI SÖKEREK AÇTILAR

Meclis Takviye Hizmetleri Çalışanı bunun üzerine makam odasının kapısını sökerek Kütükçü’yü odadan çıkarttı. Kütükçü, polis eşliğinde eşyalar toplanıp dışarıya alındı.

Yaşananların akabinde Şükran Kütükçü’nün eşyaları tahliye edilerek oda Uğur Bayraktutan’ın danışmanlarına teslim edildi.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATILDI

Meclis Genel Sekreterliği ise bütün ihtarlara karşın odayı boşaltmayan ve başdanışman takımında misyon yapan Şükran Kütükçü hakkında disiplin soruşturması başlattı.

KAYNAK: İHA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Şadi Yazıcı, Tuzla için yeni projelerini tanıttı