a

Kılıçdaroğlu’ndan asgari ücret yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretin hemen güncellenmesi gerektiğini belirtti. "Çok daha büyük zamlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretin hemen güncellenmesi gerektiğini belirtti. “Çok daha büyük zamlar gelecek. Aylardır söylüyorum. Bunu hep birlikte göreceğiz.” diyen CHP lideri, devletin yönetilemediğini savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ekonomik olarak Türkiye’nin çok daha kötüye gideceğini savunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, bir an önce seçime gidilmesi gerektiğini belirti.

KILIÇDAROĞLU: ÇOK DAHA BÜYÜK ZAMLAR GELECEK

Kötü bir senaryo çizen CHP lideri, “Çok daha büyük zamlar gelecek. Aylardır söylüyorum. Bunu hep birlikte göreceğiz. Bir avuç kişiye çalışıyorlar, vatandaş ise öbür tarafta et kuyruğunda bekliyor.” diye konuştu.

DASD

ASGARİ ÜCRETE İKİNCİ ZAM TARTIŞMALARI

Asgari ücrete ikinci zammın yapılması gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, “Açlık sınırının altında asgari ücret mi olur? Hemen güncellenmesi lazım.” dedi.

“MATEMATİĞİ İYİ DEĞİL GALİBA”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Türk Lirası şu an en zayıf durumunda” sözleriyle ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, “Matematiği galiba iyi değil galiba. TL o seviyenin de altına inecek. Bunu görmüyor mu acaba. Bunlar gerçekten devleti yönetemiyor, savrulmuş vaziyetteler.” dedi.

KAYNAK MYNET

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Osman Uzun yüzde 48’lik et zammının gerekçesini açıkladı