a

Kastamonu iş dünyası bu fuarda buluşacak

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği ve KASİAD Vakfı tarafından 13-16 tarihleri arasından İstanbul’da gerçekleştirilecek fuarda Kastamonu iş dünyası bir araya gelecek.

Kastamonu iş dünyasının buluşma arenası olacak Kastamonu Sanayi ve İş Dünyası Fuarı (KASTEXPO), 13-16 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 3. salonda inşaat, yapı ve daha birçok sektör paydaşını bir araya getirecek. Kastamonu Sanayici ve İş adamları Derneği ve KASİAD Vakfı tarafından düzenlenecek olan KASTEXPO’ dan elde edilen gelirler, eğitime ve öğrencilere destek olan KASİAD Vakfı’na aktarılacak. Topluma fayda sağlanmanın amaçlandığı fuar ile birlikte, 15 milyar dolarlık sermayeden oluşan KASİAD üye firmalarının, küresel pazarda rekabet edebilirliğini daha da artırmak hedefleniyor.

200 üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak

Bölgedeki işletmelerin ürün ve hizmetlerini tanıtmak, işbirlikleri ve ticaret imkanlarını arttırmak hedefiyle düzenlenecek fuarda yer alacak olan firmalar, Kastamonu ve çevre illerdeki yerel, ulusal ve uluslararası ziyaretçilere ürünlerini sergileme ve pazarlama imkanı bulacak. 19 farklı sektör ve 200 üzeri katılımcıya ev sahipliği yapacak KASTEXPO 2023 Ticaret Fuarı, hem iş dünyasına katkı sağlayacak hem de eğitime destek olacak önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atmaya hazırlanıyor.

“Kastamonu’nun potansiyelini ve marka değerini yükselteceğiz”

KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, KASTEXPO ile iş dünyası ve toplum arasında köprüler kurmayı hedeflediklerini vurgulayarak, “KASTEXPO, Türkiye’deki diğer fuarlara kıyasla farklı bir konsept ile hareket ediyor. Kastamonu’nun zengin kültürel mirasını ve iş potansiyelini sergilemeyi hedefleyen bu fuar, şehrimizin ekonomik kalkınmasına ve ticaret hacminin artmasına büyük katkı sağlayacak. KASTEXPO her yıl daha da büyüyerek, üreticilerimizi, tedarikçilerimizi ve potansiyel alıcılarımızı bir araya getirmek için büyük bir çaba sarf ediyor. Fuarımızı ziyaret edenler stantları gezerken, Kastamonu’nun üretim kapasitesi ve iş birliği potansiyelini yakından görecekler. Gelecek yıllarda daha fazla sektörün temsil edildiği, daha fazla ülkenin katıldığı bir fuar düzenlemeyi hedefliyoruz Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşları arasında 50’ye yakın firma da vakfın üyeleri arasında. KASTEXPO Fuarını düzenlenme amacımız; firmaların daha fazla yatırım ve dışa açılmasını sağlamak. KASTEXPO ’nun bir diğer amaçlarından birisi de özellikle Kastamonu’daki yerel iş insanlarının da dış pazara açılmasında öncülük etmek Bu sayede Kastamonu’nun potansiyelini ve marka değerini daha da güçlendireceğimize inanıyoruz. Fuardan elde edilen geliri, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verilmesi amacıyla kullanacağız. Bu sayede, ekonomik imkansızlıklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte zorluk çeken öğrencilere destek olarak, onların geleceğe daha umutlu bakmalarına bir nebze de olsa katkı sağlayacağız” dedi.

13-16 Aralık tarihleri arasında KASTEXPO’yu destekleyen kuruluşlar arasında ise KASİAD Vakfı, KASİAD Derneği, Ticaret Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, KOSGEB, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Kastamonu Valiliği yer alıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DTSO ve DTB İzmir Fuarı’nda vatandaşlara kadayıf ikram etti