a
  • Haberyum
  • Bursa
  • Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Mirac Kandili mesajı yayımladı

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Mirac Kandili mesajı yayımladı

Başkan Kocaman’dan Mirac Kandili mesajı

Asrın felaketini yaşadığımız bugünlerde, Tüm İslam Alemi için çok kıymetli olan 3 Aylar içerisinde Mirac Gecesi’ni idrak edeceğiz. Miraç yükseliştir, insanın nefsi hislerinden, makus fikirlerinden arınarak aziz makamlara yükselişini temsil eder. Peygamberimizin şahsında bütün insanlığın önüne açılmış sınırsız bir yükselme ufkudur.

Milletçe güç imtihanlardan geçiyoruz. Kahramanmaraş’ımızın iki farklı ilçesinde 9 saat ortayla yaşadığımız iki büyük sarsıntı, 11 vilayetimizde yıkım ve yüreğimizi yakan can kayıplarını yaşadık. Asrın Felaketinde yitirdiğimiz canlar, yaralılarımız, tüm insanlık için yapılacak olan duaların kabul olmasını diliyorum. 

Miraç Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Sevgili Peygamberimizin yaptığı kutsal ve manevi bir seyahattir. Miraç Kandili münasebetiyle yapılacak olan ibadetlerin ve duaların kabul olmasını dilerken, asrın felaketinde hayatını kaybeden canlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İnegöl depremzede ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor