a

Kahta’da Profesyonel Kronik Yara Bakım Ekibi kuruldu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Adıyaman’ın Kahta Devlet Hastanesi’nde bası yaraları için profesyonel Kronik Yara Bakım Ekibi kuruldu.

Bazı sağlık sorunlarından dolayı yatağa bağımlılık sonucu hastalarda bası (yatak) yaraları sorunu ortaya çıkıyor. Bası yaraları ve şeker hastalarının diyabetik ayak yarası tedavisi için hastanede kurulan Kronik Yara Bakım Ekibi ile yatağa bağımlı hastalarda, hem yara oluşmadan önce önlem almak hem de koruyucu bakımları yapılması hedefliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kahta Devlete Hastanesi Başhekim Uzm. Dr. Fedli Emre Kılıç, “Hastanemizde, yatağa bağımlı hastalarımızın bası yaraları, şeker hastalarının diyabetik ayak yarası tedavisi amacıyla profesyonel Kronik Yara Bakım Ekibi kurulmuştur. Kronik yara bakımı konusunda uzman olan iki genel cerrahi uzmanı, bir stoma ve yara bakım sertifikasına sahip deneyimli hemşire, iki tekniker, bir psikolog ve bir diyetisyenden oluşan ana ekip diğer branş uzmanlarımız tarafından da desteklenmekte ve multidisipliner bir çalışmayla genel yoğun bakım, palyatif ve diğer klinikler ile evde sağlık çerçevesinde hastalarımıza her gün cerrahi müdahaleleri de içeren yara bakım hizmeti sunmaktadır. Profesyonel ekip tarafından yara bakımı sağlanan hastalarımızın yara iyileşmeleri daha hızlı olmaktadır. Hastalarımızdaki memnuniyetin verdiği motivasyon ile daha kaliteli sağlık hizmeti sunmanın azmi ve kararlılığı içerisindeyiz” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Uzmanı endoskopi hakkında bilinmeyenleri tek tek açıkladı