a

JPMorgan dört Türk bankasını negatif izlemeye aldı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

JPMorgan Türk banka paylarıyla ilgili müşteriyle temkinli bir tahlil paylaştı.

JPMorgan analistleri Mehmet Sevim ve Samuel Goodacre tarafından hazırlanan 23 Ocak tarihli tahlilde banka Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ile Yapı Kredi’yi ‘Negatif Katalizör İzleme’ listesine aldıklarını bildirdi.

Türkiye’deki makroekonomik olağanlaşma sürecinden heyecan duyduğunu söyleyen banka bankacılık kesimi için uzun vadede olumlu bir görünümle sonuçlanacağını öngördü. Bununla birlikte CEEMEA bölgesindeki banka paylarına kıyasla Türkiye’de bankacılık endeksinin yılbaşından bu yana yüzde 12 prim yaptığını vurgulayan banka, dördüncü çeyrek bilanço dönemine temkinli yaklaştıklarını belirtti.

Bankanın tahlilinde kısa vadede çekirdek operasyonel trendin kötüleşebileceği öngörüldü. JPMorgan’ın tahlilinde kur muhafazalı mevduatlardan dönüş eforlarının da ek risk oluşturduğu söz edildi.

Bankanın tahlili sonrasında Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ve Yapı Kredi için yatırım tavsiyesi ‘nötr’ olarak belirlendi. JPMorgan Akbank için gaye fiyatını 42 TL’den 45 TL’ye; İş Bankası için 26,20 TL’den 30 TL’ye çıkardı.

JPMorgan tahlilinde Garanti BBVA ve Yapı Kredi amaç fiyatını ise aşağı çekti. Banka Garanti BBVA’nın gaye fiyatını 73,50 TL’den 72,40 TL’ye; Yapı Kredi’nin amaç fiyatını da 28 TL’den 27 TL’ye çekti.

 

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakan Bayraktar, BAE Yatırım Bakanı ile görüştü