a

İstanbul’da bağlı ağlar yüzde 55 büyüme kaydetti

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

DE-CIX CEO’su Harald A. Summa şirketin 2019 sonuçları ve 2020 projeksiyonu için şunları söyledi: “2019 yılında epeyce rekabetçi küresel pazarda yalnızca şık bir sonuç elde etmekle kalmadık, aynı zamanda DE-CIX’in 25’inci doğum gününü kutladığı 2020 yılında da bu trendi devam ettirmeyi heyecanla bekliyoruz. COVID-19’un bir sonucu olarak, hepimiz bugün inançlı bir küresel BT altyapısının ne derece önemli olduğu konusunda hemfikiriz. Zira lakin inançlı bir BT altyapısı ile kişiler, küresel karantina boyunca sanal olarak birbirleriyle irtibatta olma bahtını korudu ve vesair yandan meskenden öğrenme ve meskenden çalışma koşullarını da gelgelelim bu sayede sürdürdü. Bu bağlamda DE-CIX, sahip olduğu küresel ekosistem sayesinde gelecekte de bu ortamda büyük ek sağlamaya devam edecek. Küresel dijitalleşmeyi hızlandırmak üzere bulut portföyümüzü ve irtibat hizmetlerimizi yaymaya devam edeceğiz.”

2019 yılında DE-CIX, Frankfurt’taki rekor serisini devam ettirdi. Yıl sonuna kadar, 950’den fazla ağ De-Cix’e bağlandı. Bağlı müşteri bant genişliği yüzde 12,8 orantısında arttı ve 41 Terabit oldu. DE-CIX Frankfurt başkaca iki defa kendi dünya rekorunu da kırdı: Eylül ayında en yoğun zamanda 7 Terabit olan done hacmi aşıldı ve bir sonraki rekorla Aralık ortasında 8.1 Terabit oldu.   

DE-CIX Frankfurt’un başarısı, Almanya’daki bölgesel İnternet Değişim Noktaları’ndaki olumlu gelişmelerle daha da arttı. Hamburg, Düsseldorf ve Münih, yekun müşteri sayısında yüzde 50 büyüme sergilerken, bağlı müşteri bant genişliği ise yüzde 80 orantısında arttı. Hamburg ve Münih, bağlı ağlarda yüzde 50’den fazla büyüme yaşarken, Düsseldorf ise yüzde 80’in üzerinde güçlü bir büyümeye ulaştı. 2019 yılında Almanya’da DE-CIX lokasyonlarına bağlanan müşteri sayısı yüzde 13 arttı ve 1000’i aştı.

Küresel büyüme hızlandı – İstanbul’da bağlı ağlar yüzde 55 büyüme kaydetti

2019 yılında DE-CIX, garptan şarka tüm milletlerarası yerlerde büyüme kaydetti. DE-CIX Kuzey Amerika, Dallas ve New York’taki iki lokasyonuyla hem müşteri sayısı hem de bağlı müşteri bant genişliğinde yüzde 30 büyüdü. Yılın ortasına kadar, DE-CIX Kuzey Amerika Inc.’in rakamları, mevcut rakamları aşmıştı ve yılı olumlu bir büyüme rakamı ile kapattı. 

Lizbon, Madrid, Marsilya ve Palermo lokasyonlarının bulunduğu Güney Avrupa DE-CIX Değişim Noktaları da 2019 yılını tesirli bir büyüme ile sonlandırdı. Müşteri sayısında yüzde 35 büyüme sergilerken, müşteri bant genişliği ise yüzde 60 arttı. DE-CIX İstanbul, bağlı ağlarda yüzde 55 nispetinde büyüme kaydederken, UAE-IX Dubai’de ise bağlı bant genişliği yıl boyunca yüzde 50 büyüdü.

Mumbai-IX’teki müşteri sayısı yüzde 40 arterken, 2019 yılında Hindstan’da Chennai, Delhi ve Kolkata olmak üzere yeni lokasyonlar faaliyet başladı.

2019 yıl ahir DE-CIX, faaliyetlerini Güneydoğu Asya’ya taşıdı ve ortak bir teşebbüs kurarak, girdiği  yeni pazarı duyurdu. DE-CIX Malezya, DE-CIX Kuala Lumpur ve DE-CIX Johor Bahru olmak üzere iki pazarda faaliyete başlayacak. Ortamdaki yeni lokasyonlar ise planlama aşamasında.  

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

MEB, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İTÜ, İÜ, MÜ arasında iş birliği protokolü imzalandı