a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • İskenderun Çocuk Köyü, yesyeni bir dünyanın kapısını aralıyor

İskenderun Çocuk Köyü, yesyeni bir dünyanın kapısını aralıyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Dünya genelinde temalı cümbüş parkları, müzeler, anıt projeler üzere pek çok farklı tasarım ve konsept projeye imza atan Outdoor Factory tarafından tamamlanan ve bugün (20 Şubat) açılışı yapılan İskenderun Çocuk Köyü, kentin yeni cazibe merkezi olmaya hazırlanıyor.

İskenderun Çocuk Köyü, çocukların cümbüş ve öğrenmeyi bir ortada deneyimleyebilecekleri eşsiz bir alan sunuyor. Park, etraf ve bilim temalı eğitim üniteleriyle çocukların hayal dünyasını ortaya çıkartacak olan Çocuk Köyü, macera parkurları, zipline çizgileri, dev salıncaklar ve çok sayıda farklı temada oyun alanı içeriyor. İskenderun Çocuk Köyü, çocuklara tabiat ve bilimle iç içe keşfetme ve öğrenme fırsatı sunarken, birebir vakitte ailelerin bir ortaya gelip keyifli vakit geçirebilecekleri bir yer olarak da hizmet verecek.

Eğlence ve Öğrenme Bir Arada

6 bin 55m2 alana sahip olan İskenderun Çocuk Köyü’nde pastacılık, sıfır atık, bilim konutu, ahşap macera parkuru, akülü araçlar, çocukların değil yetişkinlerin de hoşça vakit geçirebilecekleri tecrübe merkezlerinden oluşuyor. Outdoor Factory’nin yaratıcı ve yenilikçi tasarım anlayışının bir yansıması olan Çocuk Köyü, İskenderun’a yepisyeni bir soluk getirirken, çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürme imkanı da tanıyor. İskenderun Çocuk Köyü, çocuklara eğitim, cümbüş ve keşif tecrübesini tıpkı anda yaşama fırsatı veriyor.  

Outdoor Factory Çocukların Hayalini Gerçeğe Dönüştürdü

İskenderun Çocuk Köyü’nün yalnızca bir cümbüş parkı değil, tıpkı vakitte bir öğrenme merkezi ve ailelerin bir ortaya gelip keyifli vakit geçirebilecekleri bir yer olduğuna dikkat çeken Outdoor Factory İdare Konseyi Lideri Toygar Yedigöz, “İskenderun Çocuk Köyü, Outdoor Factory’nin dünya genelindeki deneyimini ve yaratıcılığını yansıtan eşsiz bir proje. Bu köy, çocukların keşfetme tutkusunu ve öğrenme isteğini körükleyen bir tecrübe merkezi. Outdoor Factory’nin öncülüğünde hayata geçen İskenderun Çocuk Köyü, her yaş kümesinden insanın keyifle vakit geçireceği bir yer sunarak, kentin dokusuna yeni bir soluk getiriyor” diye konuştu.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye’de işsizlik oranı son vakitlerin en düşüğüne geriledi