a

iPhone kullanıcılarını sevindirecek iki yeni özellik!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Apple’ın 22 Haziran tarihindeki WWDC 2020 etkinliğinde tanıtacağı iOS 14 hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Daha iyi bir internet deneyimi sunmak isteyen Apple yüzleri güldürecek bir özellik ile karşımıza çıkacak.

İngilizce veya herhangi bir yabancı dildeki internet sitesinde dolaşırken o dili bilmeyen kullanıcıların üçüncü parti çözümleri kullanması gerekiyor. Google Translate bu konuda oldukça başarılı bir çözüm olsa da, Apple dahili çeviri özelliği ile kullanıcıların dışa bağımlılığını sonlandırmak istiyor.

iOS 14 daha gelişmiş bir Safari ile karşımıza çıkacak!

Yapılan incelemelerde Safari’nin Google Translate ile benzer şekilde sayfanın dilini anladığı ve daha sonra yeniden yüklemeye gerek kalmadan doğrudan metinleri istediğiniz dile çevirdiği görüldü. Yani orjinal ve çevrilmiş metin arasında doğrudan geçiş yapılabilecek.

Çeviri işlemleri Neural Engine ile yerel olarak işleneceği için internet bağlantısı olmadan da çalışması bekleniyor. Önümüzdeki dönemde Siri’nin benzer şekile Neural Engine’i kullanması planlanıyor, bu kullanıcıları sevindirecek çünkü internet bağlantısı olmadan Siri’nin çeviri yapması mümkün hale gelecek.

Tüm bunlara ek olarak Safari’nin Apple Pencil desteği genişletilecek. Aslında bu özellik iPad modellerde yani iPadOS 14 sürümünde karşımıza çıkacak. Bu sayede kullanıcıların e-kitaplar ve PDF’ler ile benzer şekilde web sayfaları üzerinde açıklamalar yazması, kelimeleri çizmesi ve daha sonra bunu ekran görüntüsü olarak kaydetmesi mümkün olacak.

Kaynak: ShiftDelete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AMD pazar payında beklenen hareket kendini gösterdi