a

iPhone 11 ekran sorunu ile gündemde!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Apple’ın iPhone 11 modelleri ile ilgili yeni bir sorun ortaya çıktı. Bir süre önce çeşitli kullanıcılar tarafından gelmeye başlayan iPhone 11 ekran sorunu bildirimleri, dikkatleri yeniden iOS iOS 13.5.1 güncellemesi tarafına çevirmiş oldu. Anlaşılan o ki iOS 13.5 sonrası Apple’ın yeniden bir hata düzeltme güncellemesi yayınlaması gerekecek.

iPhone 11 ekran sorunu ortaya çıktı

Kullanıcılardan gelmeye başlayan şikayetlere göre iPhone 11 modellerinde, kilit açıldıktan sonra ekran birkaç saniye yeşil tonlarında görünüyor. Gelen şikayetler dikkate alındığında, bu yeşil ekran sorununun iPhone 11iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin üçünde de görünmeye başladığını söylemek mümkün oluyor.

iPhone 11 ekran sorunu

Bazı kullanıcılar ise bu iPhone 11 ekran sorunu için, parlaklığın en alt seviyede olduğu durumlarda ortaya çıktığı açıklamasını yapıyor. Bir başka kullanıcı grubu ise iOS 13.5.1 güncellemesinden sonra bu sorunun ortaya çıkmaya başladığını ifade ediyor. Bu da akıllara söz konusu bu sorunun, donanım bazlı değil de yazılım bazlı olduğunu getirmiş oluyor.

Bununla birlikte hem iPhone 11 hem de iPhone 11 Pro modellerinde görünmesi, donanım sorunu olma ihtimalini düşünüyor. Zira hem LCD hem de OLED tarafında aynı sorunun benzer zamanda ortaya çıkma ihtimali oldukça düşük. Nitekim Apple’ın iOS 13.5 güncelleme hatalarına, bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Şu an için ne kadarlık bir iPhone 11 kullanıcısının bu hata ile karşılaştığı konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor. Anlaşılan o ki kısa bir süre içerisinde, iOS 13.5.5 güncellemesi ile söz konusu bu hatanın önüne geçilmeye çalışılmış olunacak.

Kaynak: ShiftDelete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Instagram paylaşımları için yeni kısıtlama geliyor!