a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • İl Sağlık Müdürü Dr. Sarıkaya, 112 acil sağlık ekiplerinin gününü kutladı

İl Sağlık Müdürü Dr. Sarıkaya, 112 acil sağlık ekiplerinin gününü kutladı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ dolayısıyla sağlık çalışanlarını ziyaret ederek günlerini kutladı.

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve beraberindeki yöneticiler, ‘112 Acil Sağlık Haftası’ dolayısıyla İl Ambulans Servisi Başhekimliğine ziyarette bulundu. Ziyarette, İl Sağlık Müdürü Dr. Sarıkaya, sağlıkçıların taleplerini dinleyerek çözüm önerisinde bulundu. Ardından, acil sağlık hizmetlerinin önemini ve hizmet noktasındaki memnuniyetini dile getiren Dr. Sarıkaya, sağlıkçılara teşekkürlerini ileterek, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Gamzenur Deniz ile birlikte tüm Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarının haftasını kutlayarak çiçek takdim etti.

“112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmaması ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında halkımızın duyarlı olmasını istiyoruz”

112 Acil Çağrı Merkezi’ne asılsız ihbar yapılmaması gerektiğini belirten Dr. Sarıkaya, “Bakanlığımızdan aldığımız destekle ve aynı bilinçle Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü olarak, halkımıza, kaliteli, üstün ve çağın gereklerine uygun acil sağlık hizmeti sunumu için gereken her türlü çabayı göstermekteyiz. Bu vesileyle; 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmaması ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında halkımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Acil Sağlık Hizmetleri Haftası, gecenin en kuytu vaktinde, en çaresiz zamanlarında, ulaşılması güç olan en ücra yerlerde yardıma muhtaç olanlara ulaşanların, umudun bittiği yerde umut olanların, yağmur, çamur, kar, kış, gece, gündüz, bayram, tatil bilmeden 365 gün 24 saat hayatını can kurtarmaya adamış kahramanların haftası” diye konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Göz doktorundan, karda güneş gözlüğü tavsiyesi