DOLAR

32,8126$% -0.04

EURO

35,1423% -0.05

GRAM ALTIN

2.448,19%-0,08

ÇEYREK ALTIN

4.018,00%-0,32

TAM ALTIN

15.997,00%-0,31

BİST100

10.771,36%0,29

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Huawei, tablet ve telefonları birleştiriyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Huawei Share tarafından etkinleştirilen “Çoklu Ekran İş Birliği” özelliği, birlikte çalışmaları için telefon ve tableti birleştirmeye imkan tanıyor.

Huawei açıklamasına nazaran, Çoklu Ekranlı İş Birliği; Huawei telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarların desteklediği, platformlar arası etkileşim için cihazları sıkıntısız bir şekilde birleştirmeyi sağlıyor.

MatePad Pro 5G’de, telefonun sanal bir manzarasını tablete yansıtmaya müsaade veriyor. Süratli ilişki sunan ve her alanda kullanılabilen Çoklu Ekran İş Birliği, bluetooth ve NFC kullandığı için internet harcamıyor. Bağlandıktan sonra telefon, tablette küçük bir pencere olarak görünüyor. Bu pencere tıpkı telefon üzere görünüyor ve çalışıyor.

Tabletteki sanal telefonda ekran sola süratlice kaydırıldığında, gerçek telefonda da sola süratlice kaydırılır. Telefonun tüm fonksiyonları erkan üzerinden teğe bir gerçek zamanlı olarak kullanılabilir. Böylelikle, yalnızca tek bir ekrana odaklanmak kâfi oluyor ve küçük pencere birebir zamanda çoklu vazifeler yapmayı da sağlıyor. Fotoğraflar, belgeler ve metin dahil olmak üzere belgeler iki cihaz arasında sürükleyip bırakılabiliyor.

Kablolara yahut üçüncü taraf pratiklere gerek duymadan sürükleyip bırakılabiliyor ve kopyalayıp yapıştırılabiliyor. Ayrıyeten, toplumsal medya için fotoğraflar düzenlenebiliyor ve gerçek zamanlı ilişki birebir zamanda daha düzgün iş akışı elde etmeye de yardımcı oluyor.

TELEFONDA YAPILAN HER ŞEY TABLETE TAŞINABİLİYOR

Telefonda yapılan her şey tablete yahut tam bilakis kolayca taşınabiliyor. Cihazlar arasında kurulan irtibat birebir zamanda cihazın hoparlörlerini, mikrofonlarını ve Huawei Akıllı Manyetik Klavye yahut Huawei M-Pencil üzere eşleştirilmiş gayrı cihazları da paylaşmayı, ikisi arasında meselesiz bir şekilde geçiş yapmayı sağlıyor.

Örneğin, cihazlar bağlıyken bir davet alınınca, tablette bilgilendirme yapılıyor ve tablette cevaplama seçilebiliyor. Benzeri şekilde, telefonda müzik dinlenildiğinde, daha yüksek bir ses için tabletteki surround ses efekti bağlanabiliyor ve kullanılabiliyor.

Başkaca, telefondaki bir kimseye e-posta mı yazmak için tablete bağlanarak fizikî klavyeyi kullanılabiliyor. Kirin 980 işlemci ile EMUI10 ve üzerindeki işletim sistemi kullanan tablet ve telefonlar arasındaki çoklu ekran iş birliği özelliği her pratik ile çalışıyor.

Öte yandan, AppGallery haricinde, istenilen pratikler direkt pratiğin kendi resmi sitesinden de indirilebiliyor. Bu süreci kolaylaştırmak için Huawei, Huawei Browser içerisine bir tatbik arama aracı entegre etti. Böylelikle rastgele bir internet sahifesi arar üzere istenilen uygulamayı aratıp, direkt indirmeye başlanabiliyor.

Huawei’nin bir farklı pratiği olan Petal Search ise, direkt cihazın ana ekranından pratik aramayı sağlıyor. Ayrıyeten Huawei’nin Phone Clone pratiği ile kullanılan telefon her ne olursa olsun tüm veriler, ayarlar, fotoğraf galerileri ve pratikler MatePad Pro’ya aktarılabiliyor. Phone Clone süreci sonucunda kullanıcılar, akıllı telefonlarında her ne pratik kullanıyorlarsa aynılarını Huawei MatePad Pro’da da kullanmaya başlayabiliyor.

MoreApps isimli üçüncü parti bir tatbik da tüm tatbik yayıncıları içerisinde arama yaparak istenilen pratiğin en son sürümünü APK evrakı olarak cihaza indirip heyetim yapmayı sağlıyor. Bu sayede Android tatbik ekosisteminin çok büyük çoğunluğu her zaman tasarrufa hazır oluyor. Bulunamayan bir tatbik varsa, pratik ismi “İstek Listesi”ne gönderilebiliyor ve talep edilen pratik AppGallery’de alanını aldığında, talep eden kullanıcı bilgilendiriliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Zoom’un dev rakibi Google Meet 100 milyonu devirdi