a

“HDP, BİZİ GÖZ ARDI EDEMEZSİNİZ DİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'nin yok sayılamayacağını söyleyerek, "Bizi göz ardı edemezsiniz diyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’nin yok sayılamayacağını söyleyerek, “Bizi göz ardı edemezsiniz diyorlar, ben de HDP’yi yok sayamayacağımızı söyledim zaten.” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, altı muhalefet partisi liderinin Ankara Ahlatlıbel’de gerçekleştirdiği buluşmanın ardından ilk kez açıklamalarda bulundu.

KRT’ye konuşan Kılıçdaroğlu “Her partinin farklı fikirleri, her liderin farklı görüşleri muhakkak vardır ama demokrasi adına ortak noktada buluşabiliyoruz” dedi.

“KENDİ İTTİFAKINI OLUŞTURSA DA HDP’Yİ YOK SAYAMAYIZ”

Sunucu CHP liderine “Altılı zirve genişleyecek mi?” diye sordu.

“Buna karar verecekler masanın etrafında toplanan partilerdir.” diyen Kılıçdaroğlu, HDP’nin kendi ittifakını oluştursa bile yok sayılamayacağını söyledi.

“HDP, BİZİ GÖZ ARDI EDEMEZSİNİZ DİYOR”

Açıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu, “HDP’nin demokrasi konusunda özel bir vurgusu var, demokrasiyle ilgili kararlar alacaksanız bizi göz ardı edemezsiniz diyorlar. Ben de şunu söyledim zaten biz HDP’yi de masada olmayan diğer siyasi partileri de yok sayamayız.” dedi

“HER SİYASİ PARTİYE SAYGI GÖSTERECEKSİNİZ”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde:

“Masanın genişleyip genişlemeyeceğine ben karar vermem, bir başka parti lideri de tek başına karar vermez. Benim gördüğüm kadarıyla şu anda öyle bir talep yok. HDP zaten ayrı bir ittifak kuruyor. HDP’nin demokrasi konusunda özel bir vurgusu var, demokrasiyle ilgili kararlar alacaksanız bizi göz ardı edemezsiniz diyorlar. Ben de şunu söyledim zaten biz HDP’yi de masada olmayan diğer siyasi partileri de yok sayamayız. Anayasa diyor ki siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Her siyasi partiye saygı göstereceksiniz. Masanın o akşam toplanmasının temel nedeni daha önce altyapısı üzerinde çalışılmış güçlendirilmiş parlementer sistemle ilgili bir metne son şeklini vermek ve bunu hangi tarihte kamuoyuyla paylaşırız buna karar vermekti.”

KAYNAK ENSONHABER

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bizim yuvarlak masalarda falan işimiz yok