DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • Hatay Valisi Rahmi Doğan: “Virüsle bilinen tek çaba maske ve mesafe”

Hatay Valisi Rahmi Doğan: “Virüsle bilinen tek çaba maske ve mesafe”

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Hatay Valisi Rahmi Doğan, kaymakamlar, esnaf odaları, ticaret oda temsilcileri ile birlikte farkındalık oluşturmak emeli ile maske ve aralık ikazlarında bulundu. Vali Doğan, maske takılmadığı ve toplumsal aralık korunmadığı sürece badire yaşanacağını söyledi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan beraberindeki heyet ile birlikte Antakya ilçesi Hürriyet Caddesi’nde esnafı ve vatandaşları ziyaret ederek maske ve ara konusunda ihtarlarda bulundu. Ayrıyeten maske dağıtımı da gerçekleştirilirken, Hatay Valisi Rahmi Doğan maske ve toplumsal uzaklık vurgusu yaptı.

Ulu Cami önünde basın açıklaması yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan farkındalık oluşturma konusunda bir teşebbüste bulunduklarını belirterek, “Hem ülkemiz, hem ilimiz hem de tüm dünyada korona virüs ile bir uğraş var. Bu kapsamda bakanlıklarımızın belirlemiş olduğu çerçevede ilimizde de tüm önlemler uygulanmakta. Fakat zaman zaman bir grup sıkıntılarda yaşamıyor değiliz. Bugün Türkiye genelinde bakanlığımız tarafından yapılan bir uygulama var. Bilhassa maske ve ara konusunda vatandaşlarımızı tekrar uyarmak, hatırlatmak, farkındalık oluşturmak manasında tüm valilerimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, esnaf odalarımız, ticaret oda başkanlarımız ve tüm kamu kurum kuruşların müdürleri ile birlikte etrafımızdaki insanlara maske ve aralık konusunda tekrar bir hatırlatma yapma tekrar farkındalık oluşturma konusunda bir teşebbüste bulunuyoruz. Tüm vatandaşlarımıza davetimiz şu maske ve uzaklık, hakikaten çok önemli. Bu virüsle gayretin tek bilinen yöntemi bu. Aşı bulunmadığı sürece maske ve arayı korumadığımız zaman eza yaşayacağımız aşikar. Bu hususta herkes kendi önlemini ve etrafındakilere de bu hususta hatırlatma yapması görev olarak addettik. Umarım en kısa müddette tüm dünya bu virüs illetinden kurtulmuş olur, olağan hayatımıza döneriz. Lakin yeni olağan dediğimiz bu hayatı da belirlenen kurallar çerçevesinde yürütmemiz lazım. Aksi takdirde ekonomik, toplumsal ve kültürel olarak bir grup külfetlerle karşılaşmak durumunda oluyoruz. Bunu aşabilme manasında da belirlenen önlemlere riayet edelim. Her şeyden önce maske, uzaklık ve hijyen diyoruz. Bütün vatandaşlarımızın alınan bu önlemlere uymasını istiyoruz” dedi.

Vali Doğan, ayrıyeten bakanlıkların dışında yapılan hiçbir açıklamaya prestij edilmemesi gerektiğini tabir etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kene ısırığının neden olduğu yeni bunya virüsü bulaşıcı mı? (Bunya virüsün belirtileri neler?)