a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Hakan Bahçeci’nin doğum günü Dünya Susam Günü ilan edildi

Hakan Bahçeci’nin doğum günü Dünya Susam Günü ilan edildi

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Küresel Susam Sanayisi, Hakan Agro’nun kurucusu merhum Hakan Bahçeci’nin doğum günü olan 12 Aralık tarihini, susam ticaretinin gelişmesine eklerini onurlandırmak gayesiyle “Dünya Susam Günü” ilan etti.

Küresel susam ticaretinin kıymetli isimlerinden olan Hakan Bahçeci’nin doğum gününün “Dünya Susam Günü” olarak kabul edilmesi, Hindistan’dan Etiyopya’ya, Çin’den Dubai’ye pek çok ülkenin yağlı tohum üretim ve ihracat birliklerinin katıldığı milletlerarası webinar sırasında oybirliğiyle gerçekleşti.

Büyük global ticaret birliklerinin teklifi ve oylarıyla kabul edilen Dünya Susam Günü (WSD), Hindistan ve Ortadoğu Ticaret Sanayisi ve Yatırım Forumu patronluğunda kurulan Dünya Susam Günü Kurulu tarafından yönetilecek.

32 yıldır tarım eserleri ticareti ve tedarik zinciri idaresi meydanında etkin rol oynayan Hakan Bahçeci’nin kurucusu olduğu Dubai merkezli Hakan Agro şirketi, 23 ülkede operasyon ağı bulunan çok uluslu bir ziraî emtia şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Dünya besin piyasasında aktif bir konuma sahip olan Hakan Agro, altı kıtada yılda yekun altı milyon ton ticaret hacmine ulaşmayı başardı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Almanya piyasaları kapanışta düştü; DAX 3,43% bedel kaybetti