a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • Gece acıkınca yenilecek yemekler nelerdir? Kilo aldırmayan gece atıştırmalıkları…

Gece acıkınca yenilecek yemekler nelerdir? Kilo aldırmayan gece atıştırmalıkları…

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Ani gelen açlık durumlarıyla başa çıkmak ve daha az kalori tüketmek isteyenler için ufak atıştırmalıklar sağlıklı bir tahlil sunabilir. Gece acıktığınızda ne yenmeli sorusuna yanıt bulamıyorsanız yahut geç saatlerde yaşanan küçük açlık krizlerine tahlil arıyorsanız, sağlıklı atıştırmalıklarla bu durumu hafifletebilirsiniz. İşte karşınızda gece acıkınca yenilecek yemekler!

YOĞURT

Gece acıkmalarına sağlıklı alternatifler ortasında yer alan yoğurt, uykuya geçişi hızlandıran özelliklere sahiptir. Yalnızca baharatlarla lezzetlendirilmiş yoğurt, gece acıkmalarını bastırmak için ülkü bir atıştırmalıktır. Birebir vakitte, salatalık ile birleştirilerek de tüketilebilir, bu da hem açlığı giderir hem de sonraki gün yaşanabilecek pişmanlığı önler.

SÜT

Süt, gece acıkmalarını denetim altına almanın yanı sıra tatlı isteğini de ortadan kaldırabilecek bir seçenektir. Tarçınlı süt, hem lezzetli bir tercih hem de uykusuzluğa karşı tesirli bir tahlil sunar.

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay, gece acıkmalarına karşı tokluk hissi sağlayarak yardımcı olabilir. Fakat, akşam geç saatlerde tüketilen çayın uyku nizamını etkileyebileceği unutulmamalıdır. Bu durumu yaşamayanlar için yeşil çay, ödem atıcı tesiriyle de bilinir.

KURUYEMİŞ

Kuruyemişler, sağlıklı orta öğünler için ülkü bir seçenektir. Lakin, ölçünün denetim edilmesi değerlidir, zira kuruyemişler ekseriyetle yağ bakımından zengindir. Ayrıyeten, bir dilim peynir eklenerek istikrarlı bir atıştırmalık elde edilebilir.

BİTTER ÇİKOLATA

Bitter çikolata, hakikat ölçüde ve uygun vakitlerde tüketildiğinde kilo denetimine yardımcı olabilir. Yüksek kakao oranına sahip 1-2 küçük kare bitter çikolata, tatlı muhtaçlığını giderirken gece acıkmalarına lezzetli bir tahlil sunar.

MEYVE

Meyve, bilhassa elma ve muz, gece acıkmalarını azaltmada tesirli olabilir. Bu meyveler, tatlı isteğini karşılamak ve gece acıkmadan evvel tüketildiğinde uykuya dalma sürecini kolaylaştırmak için tercih edilebilir. Tarçınla birleştirilmiş olarak tüketmek, tatlı isteğini daha da azaltabilir. Üstelik meyvenin yanında tüketeceğiniz süt ve sütü eserleri meyvenin şekere dönüşmesini engelleyecektir.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Soğuktan diz ağrısına ne güzel gelir? Soğuk havada bacak ağrısı neden olur, nasıl geçer?