a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • Eskişehir Şehir Hastanesi’ne ‘Dijital Hastane’ ünvanı

Eskişehir Şehir Hastanesi’ne ‘Dijital Hastane’ ünvanı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Sungur, Eskişehir Şehir Hastanesi’nin ‘Dijital Hastane’ olarak HIMSS Seviye 6 Belgesi aldığını duyurdu.

Son teknolojik alt yapı ve cihazlarla donatılmış olan ve dijitalleşme yolunda başarılı uygulamalara imza atan Eskişehir Şehir Hastanesi, ABD merkezli Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu (HIMSS) tarafından 15 Kasım 2023 tarihinde EMRAM 22 kriterlerine göre yapılan değerlendirme sonucunda HIMSS seviye 6 belgesiyle ‘Dijital Hastane’ ünvanı aldı. Ödül, 22-24 Kasım 2023 tarihinde İstanbul’da yapılan HIMSS + AVRASYA Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Eğitim Konferansı ve Fuarı’nda Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz tarafından takdim edildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Bildirici, “Eskişehir Şehir Hastanesi dijitalleşme sürecinde; özellikle tüm tıbbi cihazların entegrasyonunun sağlanmasıyla birlikte, bilgiye anlık erişim sağlayarak zamanı daha verimli kullanma olanağımız oldu” dedi.

“Ülkemizi sağlık alanında Avrupa’da daha da başarılı hale getirmeyi hedeflemekteyiz”

Kamu Hastaneler Başkanı Op. Dr. Serkan Ceyhan ise konuyla ilgili yaptığı konuşmada, “Bu çerçevede gerekli altyapıyı sağlayan dijitalleşme adımlarımızda bize destek olan kurumlarımıza teşekkür ederiz. Hastanemizi başarısından dolayı tebrik ediyoruz. HIMSS ve ileride yapacağımız çalışmalarla ülkemizi sağlık alanında Avrupa’da daha da başarılı hale getirmeyi hedeflemekteyiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Tüp bebek ile doğum yapma şansı yüzde 98’i geçiyor