a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Eskişehir adayı Hatipoğlu’ndan öğrencilere müjde!

Eskişehir adayı Hatipoğlu’ndan öğrencilere müjde!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

AK Parti’nin belediye lider adayları tanıtım toplantısı için Eskişehir’e gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, buradaki programın akabinde AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Nebi Hatipoğlu ile bir arada Eskişehir Vehbi Koç Kongre Salonu’ndaki ‘Gençlik Buluşması’ aktifliğine katıldı.

Düzenlenen aktiflikte öğrencilerle bir ortaya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Nebi Hatipoğlu, salonda alkış ve tezahüratlarla karşılandı.

Gençlerle sohbet eden Nebi Hatipoğlu, Eskişehir’de yaşayan gençler için birçok proje hazırlandığını belirtti. Projelerin bir kısmını açıklayan Hatipoğlu, şunları söyledi:

“Eskişehir’i öğrenci kenti olarak açıklıyoruz lakin buradaki gençler öğrenci olduklarını hissetmiyorlar. Biz bu bahis hakkında öğrenci arkadaşlarımızla görüştük ve neler istediklerini sorduk. Aldığımız geri dönüşler sonucunda bir sürü projemizi hazırladık lakin bunlardan birkaçını açıklamak istiyorum. Açıkçası tüm projeleri açıklamak istemiyorum, zira ne söylersek bizim projelerimizi kendi projeleri üzere açıklıyorlar. Öncelikle öğrencilerin yaşadığı yerleşke ve etrafındaki alanlarda internet fiyatsız olacak. Eskişehir’de ulaşım çok kıymetli olduğu için öğrencilerimiz çok meşakkat çekiyor. Biz öğrencilerimize bir ulaşım kartı planlıyoruz. Bu kart bugünün fiyatıyla 50 liralık aylık abonman biçiminde olacak ve öğrenciler istedikleri kadar ulaşım sağlayabilecekler. Ayrıyeten öğrencilerin Eskişehir’deki kültür ve sanat etkinliklerinden daha çok faydalanabilmesi için öğrencilere yönelik ‘Kültür ve Sanat Kartı’ çıkaracağız. Bu karttan aylık 500 TL’lik kültür ve sanat harcaması yapabilecekler.”

Gençlik Buluşması’nda öğrencilerin Eskişehir Teknik Üniversitesi’ndeki (ESTÜ) ulaşım konusunda sıkıntılar yaşadığını, ulaşım için çalışma istediklerini söz eden Nebi Hatipoğlu, “Değil ESTÜ, ulaşım için çalışma her nereye gerekiyorsa oraya ulaşımı sağlayacağız” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Cumhur İttifakı Kahramankazan Belediye Lider Adayı Oğuz: Hazırız, kararlıyız