fbpx
a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Korkak, ürkek, pısırık, zavallı

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Korkak, ürkek, pısırık, zavallı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "kavga edeceğiz" çıkışını eleştirerek 15 Temmuz'da tankların arasından

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun “kavga edeceğiz” çıkışını eleştirerek 15 Temmuz’da tankların arasından geçerek darbe girişimini televizyondan takip ettiği görüntüleri hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda katıldı.

Erdoğan, burada partililere hitap ederek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘kavga’ çıkışına da değindi.

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Korkak, ürkek, pısırık, zavallı

CHP liderine sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı, “Bu zatın geçtiğimiz haftalarda ifade ettiği ‘kavga etmeye geliyorum’ bu sözü ve bununla birlikte dile getirdiği ‘ya bana katılın ya da yolumdan çekilin’ meydan okumasını ben fartklı bir yere koyuyorum.

Siyasette mücadele anlamında elbette kavga vardır. Bizim 40 yılı aşan siyasi kariyerimiz bununla geçmiştir.

Gerektiğinde 7 düvelle kavga ettik. Milletin emanetine sahip çıkmak için gerektiğinde canımız pahasına bir mücadele ortaya koyduk.

Bay Kemal tankların arasından FETÖ’cülerin yardımı ile geçerek Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine gitti. Hatırlıyorsunuz.  Bu böyle ürkek, korkak, pısırık, zavallı birisidir.” diye konuştu.

“Bunlar milletle kavga etmeye geliyor”

Erdoğan, “Bunlar kimle kavga etmeye geliyor? Bunların kimlerle kavga etmeye geldiği açık. Bunlar milletle kavga etmeye geliyor.

Milletin hak ve özgürlükleriyle kavga etmeye geliyor. Bunlar ülkemizin başını bölgesinde ve dünyada eğecek kepazelikler için geliyor. Milletin başına bela olmaya geliyor. Buna izin vermeyeceğiz. Bunların yılan dillerinin, sahte sözlerinin arkasındaki gerçek niyetlerini göstererek tamamını Allah’ın izniyle sandığa gömeceğiz.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“Genel merkezimizle il ve ilçe teşkilatlarımızla seferberlik ruhuyla çalıştığımızda milletimizin gönül kapılarının bize açık olduğunu gördük.

Bu tempoyu düşürmeden yeni araç ve yöntemlerle sürdürerek çalışmalarımızı 2023 Haziranı’na kadar sürdüreceğiz.

1 yıllık süreyi en güzel şekilde değerlendirerek 16’ncı zaferimize ulaşacağız.

Her seçim önemlidir, her seçim tarihidir, her seçim kritiktir. 2002 Kasım seçimleri tarihi bir dönüm noktasıydı.

2007 seçimleri vesayetle mücadelemizde yeni bir safhaya geçmemizi sağlamıştı. 2011 seçimleri eser ve hizmet siyasetimizi zirveye taşımıştı.

2015 seçimleri eski günlere dönmek isteyenlerle hesaplaşmaya dönüşmüştü. 2018 seçimler darbe teşebbüsü ve yeni yönetim anlayışıyla girdiğimiz imtihandı.

2023 seçimleri de hem ülkemizin AK Parti hükümetleri dönemindeki kazanımlarının muhasebesi hem de 2053 vizyonumuzun habercisi olarak tarihe nakşedilecektir.

İlk işareti 2008 finans kriziyle başlayan, salgınla büyük merhaleye ulaşan sarsıntıya Rusya-Ukrayna savaşı da katıldı. Tehditler yanında önemli fırsatlar da çıkardı.

Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma sayesinde pek çok sınavı verdik. Milli iradenin üstünlüğünü tesis ettik. Ülkemizin geri kalmışlığını kaldıracak eser ve hizmetleri hayata geçirdik.”

KAYNAK ENSONHABER

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Akşener ;”Beni Esad ile görüştürün dedim”