DOLAR

32,2077$% -0.04

EURO

34,8673% -0.39

GRAM ALTIN

2.444,07%0,01

ÇEYREK ALTIN

4.012,00%1,02

TAM ALTIN

16.022,00%1,01

BİST100

10.218,58%-0,49

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

En Hızlı Etki Gösteren 6 Kas Gevşetici Krem

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Kas gevşetici kremler, istemsizce olan kas sertliği ve spazmlarını tedavi etmek için kullanılır. Kas spazmı hareket kısıtlamasına yol açar ve istemsizce oluşur. Böyle bir durumda kişi kendi isteyerek kaslarını gevşetemez.

Ağrısı olan bir kişi kendini sıkarak istemeden kas kasılmasına sebep oluyor olabilir. Bu gibi durumlarda, kısa süreli ağrılarda veya ağrının dayanılmaz hale geldiği durumlarda farklı içerikteki kas gevşetici kremler doktorunuz tarafından reçete edilir veya bazılarını reçetesiz olarak eczaneden satın alabilirsiniz.

Fizik tedavi alanına giren pek çok sorunda da kasların duyarlılığını azaltmak ve tedaviyi kolaylaştırmak amacıyla kas gevşeticiler reçete edilebilir. 

Kas gevşetici kremler, kas spazmlarını, ağrıları ve gerginliği hafifletmek için kullanılan topikal ilaçlardır. En hızlı etki gösteren 6 kas gevşetici krem şunlardır:

 • Voltaren Emulgel: Voltaren, dünyadaki en popüler kas ağrısı ve romatizma kremlerinden biridir. Aktif bileşeni diklofenak sodyumdur ve ağrıyı hızlı bir şekilde hafifletir.
 • Flexall: Flexall, ağrıyan kasları hızlı bir şekilde rahatlatan mentol ve kamfer gibi doğal bileşenler içerir. Ayrıca lidokain ve benzokain gibi lokal anestezikler de içerebilir.
 • Biofreeze: Biofreeze, özellikle egzersiz sonrası kas ağrıları ve gerginlikler için kullanılan bir kas gevşetici kremdir. Aktif bileşeni mentoldür ve hızlı bir soğutma hissi sağlar.
 • Bengay: Bengay, kas ağrısı ve iltihaplanma için kullanılan bir diğer popüler topikal ilaçtır. Mentol, kamfer ve metilsalisilat gibi doğal bileşenler içerir ve ağrıyı hafifletmek için hızlı bir şekilde çalışır.
 • Icy Hot: Icy Hot, sıcaklık ve soğukluğun birleştiği benzersiz bir kas gevşetici kremdir. Mentol ve kamfer gibi doğal bileşenler içerir ve ağrıyı hızlı bir şekilde hafifletir.
 • Tiger Balm: Tiger Balm, doğal bitkisel bileşenler içeren bir kas gevşetici kremdir. Mentol, kamfer, kafur ve nane yağı gibi bileşenler içerir ve ağrıyı ve gerginliği hızlı bir şekilde hafifletir.

EN İYİ KAS GEVŞETİCİ KREM HANGİSİ? 

EN IYI KAS GEVSETICI KREM HANGISI
EN IYI KAS GEVSETICI KREM HANGISI

En iyi kas gevşetici krem hangisi diye bakıldığında her bir ilacın birbirinden farklı özellik ve içerikte olduğu görülmektedir.

En iyi kas gevşetici krem, kişinin ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre değişebilir. Farklı markalar ve bileşenler farklı etkilere sahip olabilir. Bazıları hızlı rahatlama sağlarken, diğerleri daha uzun süre etkili olabilir.

Ancak, bazı popüler ve etkili kas gevşetici kremler şunlardır:

 1. Voltaren Emulgel: Diklofenak sodyum içeren bu krem, kas ağrısı, inflamasyon ve romatizma tedavisinde oldukça etkilidir.
 2. Biofreeze: Mentol içeren Biofreeze, kas ağrısı, gerginlik ve inflamasyonu hafifletmek için kullanılır. Aynı zamanda egzersiz öncesi ve sonrası kaslara rahatlık sağlar.
 3. Flexall: Lidokain ve kamfer içeren Flexall, hızlı ağrı kesici ve kas gevşetici özellikleriyle bilinir.
 4. Bengay: Mentol, kamfer ve metilsalisilat içeren Bengay, kas ağrısı ve inflamasyonu hafifletmek için etkilidir.
 5. Sombra: Sombra, doğal bileşenler içeren bir kremdir. Aloe vera, mentol ve karanfil yağı gibi bileşenler içerir. Kas ağrılarını hafifletmek ve kasları rahatlatmak için kullanılır.
 6. Tiger Balm: Kafur, mentol ve kamfer içeren Tiger Balm, kas ağrısı ve gerginliği hafifletmek için kullanılır. Aynı zamanda baş ağrısı, sinüzit ve diğer ağrıları da hafifletmek için kullanılabilir.

Bu kremlerin her biri farklı özelliklere sahiptir ve kişinin tercihlerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak seçilebilir. En iyi sonucu almak için, bir doktor veya sağlık uzmanıyla konuşarak doğru kremi seçmeniz önerilir.

Bazıları ağrı kesici özelliği ile ağrınızı dindirerek kendinizi sıkmanızın ve kas spazmı yaşamanızın önüne geçebilen ilaçlardır. Böylece ağrıya bağlı kas spazmı sorunu ortadan kalkacaktır.

Bu anlamda kişinin ağrısının sebebi, hangi ilacı kullanacağının tespiti için son derece önemlidir. Ancak bazı kas gevşetici krem fiyatlarını ve özelliklerini sıralayabiliriz.

Size uygun olan ilacın tespiti ise en iyi uzman doktorunuz tarafından yapılacaktır.

Voltaren kas gevsetici krem
Voltaren kas gevsetici krem

Voltaren kas gevşetici krem

Voltaren kas gevşetici krem olarak bilinir ancak bu ilaç esasen ağrı kesici özelliktedir. Kemik ağrısı, burkulma, hasar veya darbe sonucu etkilenen yerlerde ödemle birlikte görülen ağrılarda oldukça başarılıdır. 

 • Eklemlerde oluşan kireçlenme ağrılarında, boyun, bel, sırt, bacak ağrılarında etkilidir.
 • Krem ağrıyı geçirdiğinde kişinin kendini sıkarak kas kasılması yaşamasının doğal olarak önüne geçilmiş olur.
 • Ancak Voltaren, bilinçsiz kullanımında ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir.
 • 12 yaşından küçük çocukların, emziren annelerin ve gebelerin kullanmaması gerekmektedir.
 • Ayrıca bu ilaç açık yaralara ya da hasar görmüş, döküntülü ve ekzemalı bölgelerde de kullanılmamalıdır.
 • Voltaren krem 42 TL ye satılmaktadır.
Kamfolin
Kamfolin

Kamfolin Kas Gevşetici

Kamfolin daha çok adele ağrılarında kullanılan bir kas gevşetici ve ağrı kesicidir. Bel ve boyun ağrılarında en çok kullanılan kremdir.

Uygulandığı bölgede bir yanma hissi oluşturur. Kremi sürdüğünüz bölgenin üzerini sıcak bir havlu ile sararsanız ilacın etkisi artacaktır.

Muscoril Ampul
Muscoril Ampul

Muscoril Ampul Kas Gevşetici

Muscoril ampul etkili bir kas gevşetici iğnedir. Kas içerisine enjekte edilerek kullanılır ve uygulandıktan sonra 15 dakika içerisinde etkisini gösterir.

 • Kusma, ishal gibi yan etkileri olabilir.
 • Kas gevşetici Muscoril merhem de bulunmaktadır.
 • Bu kremin de sersemlik, uyku hali ve tansiyon gibi yan etkileri olabilmektedir.
DIKLORON
DIKLORON

DİKLORON Kas Gevşetici

Dikloron kapsül ve jel olarak satılmaktadır. Jel formundaki kremi günde bir en fazla iki kere kullanılmalıdır.

Kapsül formu ise, günde bir veya maksimum iki defa ve akşam saatlerinde kullanılması tavsiye edilir.

İlacın, kısa süreli konsantre olamama, mide de yoğun gaz problemi, uyku düzeni bozukluğu gibi yan etkileri görülebilir.

 • Dikloron, kas ağrısı, iltihap ve kas spazmlarını hafifletmek için kullanılan bir kas gevşetici kremdir.
 • İçeriğindeki etken madde klorzoksazon, kasları rahatlatarak kas spazmlarını azaltır ve kas ağrısını hafifletir.
 • Dikloron, artrit, sırt ağrısı, boyun ağrısı, burkulma, kas zedelenmesi ve spor yaralanmaları gibi durumlar için etkilidir.
 • Bileşenlerin birleşimi, cilde uygulandıktan kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde emilir ve etki gösterir.
 • Dikloron, hamile veya emziren kadınlar, cilt yaralanmaları veya iltihaplanması olanlar, göz, burun veya ağız gibi hassas bölgelere uygulanmamalıdır.
 • Ayrıca, yüksek tansiyon veya kalp rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.
 • Dikloron, etkili bir kas gevşetici kremdir ve kas ağrısı ve gerginliği hafifletmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
MUSCOFLEX
MUSCOFLEX

MUSCOFLEX Kas Gevşetici

Muscoflex kremin  günde 2 kereden ve bir haftadan uzun süre kullanılması tavsiye edilmez. Ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulanan kremin hızlı bir şekilde rahatlama sağladığı bilinmektedir.

Muscoflex, kas ve eklem ağrılarını hafifletmek ve kas gerginliğini azaltmak için kullanılan bir kas gevşetici kremdir.

 • Aktif bileşeni tiyofenamin, ağrı ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur.
 • Muscoflex ayrıca metilsalisilat ve mentol gibi diğer bileşenler içerir.
 • Bu bileşenler, kasların gevşemesine yardımcı olur ve ciltte hafif bir serinletici hissiyat yaratır.
 • Muscoflex, romatizma, artrit, sırt ağrısı, boyun ağrısı, burkulma ve spor yaralanmaları gibi durumlar için etkilidir.
 • Bileşenlerin birleşimi, cilde uygulandıktan kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde emilir ve etki gösterir.
 • Muscoflex, yüksek tansiyon veya kalp rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.
 • Ayrıca, hamile veya emziren kadınlar, cilt yaralanmaları veya iltihaplanması olanlar, göz, burun veya ağız gibi hassas bölgelere uygulamamalıdır.
 • Muscoflex, etkili bir kas gevşetici kremdir ve kas ağrısı ve gerginliği hafifletmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
BENGAY
BENGAY

BENGAY Kas Gevşetici

Bengay kremin kullanımında herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. Özellikle boyun tutulması durumlararında en çok kullanılan ilaçlardan birisidir. İçeriğindeki mentol, uygulandığı bölgede serinlik ve rahatlama sağlar böylece kasları gevşeterek kişiyi rahatlatır.

 • Bengay, kas ağrısı ve inflamasyonu hafifletmek için kullanılan bir kas gevşetici kremdir.
 • Mentol, kamfer ve metilsalisilat gibi doğal bileşenler içerir.
 • Bu bileşenler, kaslarda ve eklem ağrılarında hızlı bir rahatlama sağlar.
 • Bengay, kas ağrısı, sırt ağrısı, romatizma, artrit ve spor yaralanmaları gibi çeşitli durumlar için etkilidir.
 • Bileşenlerin birleşimi, cilde uygulandıktan kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde emilir ve etki gösterir.
 • Bengay, yüksek kan basıncı, kalp rahatsızlıkları veya alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.
 • Ayrıca, hamile veya emziren kadınlar, cilt yaralanmaları veya iltihaplanması olanlar, göz, burun veya ağız gibi hassas bölgelere uygulamamalıdırlar.
 • Bengay, etkili bir kas gevşetici kremdir ve kas ağrısı ve gerginliği hafifletmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

En iyi kas gevşetici krem, Kas gevşetici krem yasaklandı, Hem ağrı kesici hem kas gevşetici, Muscoflex kas gevşetici krem, Kas gevşetici krem eczane, Hem ağrı kesici hem kas GEVŞETİCİ krem, Boyun kas gevşetici krem, En iyi kas gevşetici krem ekşi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kanser Kaşıntısı Nasıl Olur? 5 Dakikada Öğrenin!