a

Emine Erdoğan, Mihriban Aliyeva ile görüştü

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Emine Erdoğan, 7 Şubat’taki cumhurbaşkanı seçiminin akabinde birinci resmi ziyareti için Türkiye’ye gelen Aliyev’in eşi Aliyeva ile Devlet Konukevi’nde baş başa görüşme gerçekleştirdi.

Seçimi yine kazanmaları hasebiyle Aliyeva’yı tebrik eden Emine Erdoğan, Aliyeva ile Sıfır Atık Vakfı ve Haydar Aliyev Vakfı ortasında nasıl işbirliği yapılabileceği hususlarını ele aldı.

Emine Erdoğan, Azerbaycan’ın mesken sahipliği yapacağı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP29) hasebiyle da Aliyeva’ya muvaffakiyet dileğinde bulundu.

‘SEÇİM ZAFERİNİN DOST AZERBAYCAN HALKINA HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM’

Görüşmenin akabinde Emine Erdoğan toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi:

“Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın kıymetli eşi, dostum Mihriban Aliyeva ile bir ortaya geldik. Mihriban Aliyeva Hanımefendi’ye Karabağ Zaferi’yle birlikte 30 yılın akabinde seçimin tüm Azerbaycan topraklarında yüksek bir iştirakle gerçekleştirilmiş olmasından duyduğumuz memnuniyeti tabir ettim.

Bu sene Azerbaycan’ın konut sahipliğini üstlendiği COP29’a dair birlikte yürütebileceğimiz çalışmalar hakkında da fikir alışverişinde bulunduk.

Yeniden Cumhurbaşkanlığı vazifesine seçilen Sayın İlham Aliyev’i ve değerli eşi Mihriban Aliyeva’yı yürekten kutluyor, başarılı bir vazife süreci diliyorum. Seçim zaferinin dost Azerbaycan halkına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Alinur Aktaş: Bizim sevdamız Bursa