a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Duyuruldu: En Büyük 2’inci Stablecoin USDC Algorand’a Geliyor!

Duyuruldu: En Büyük 2’inci Stablecoin USDC Algorand’a Geliyor!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Circle tarafından yapılan duyuruya nazaran piyasa bedeli mealinde en büyük 2’inci stablecoin olan USD Coin, (USDC) Algorand’a (ALGO) geliyor.

Tether’ın (USDT) akabinde piyasada en çok süreç gören stablecoin olan USDC piyasada epeyce etkin bir formda kullanılıyor. Tether üzere birden fazla blockchain üzerinde bulunma kararı aldıklarını belirten Circle yetkilileri, 2. blockchain olarak Algorand’ı seçtiklerini duyurdu.

Bu adım ile birlikte farklı blockchainler üzerinde bulunarak riskleri azaltmayı planladıklarını belirten yetkililer, aynı zamanda Ethereum ağında oluşan tıkanıklıkları aşmayı planladıklarını belirtiyorlar.

USDC Coin’in çatı şirketi olan Centre Consortium, yeni anlaşma ile ilgili detaylı bir metin de yayınlamış durumda.

Bu adım ile birlikte müşterinin fonlarının güvenliğini bir adım daha ileriye taşıyacaklarını belirten yetkililer, Algorand ağının yüksek potansiyelinden de detaylı bir formda bahsetmekteler.

Açıklamada kapasite artırımı ile birlikte daha yüksek hacimli aktarım ve finansal pratiklerin önünün daha da açılacağını belirtilirken, ölçeklenebilirlik noktasında da önemli bir gelişme kaydedileceği açıklanmış durumda.

Konu ile ilgili olarak Algorand COO’su Fangfang Chen’in kelamları şu formda:

Laflarının devamında USDC ile kurulan iştirak sebebiyle nispeten heyecanlı olduğunu belirten COO şunları söylüyor: Tether da Algorand’ı Tercih Etmişti Geçtiğimiz devirde emsal bir adım da Tether (USDT) tarafından gelmişti. Tether entegrasyonunu geliştirme çalışmaları kapsamında Algorand Blockchain’inde bulunacaklarını belirten Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether süreçlerinin Algorand üzerinde yapılabileceğini belirtmişti.

Bu adım ile birlikte Algorand üzerinde bulunan stablecoin sayısı 2’ye yükselmiş bulunuyor. Son devirde popülerliği artmaya başlayan altcoin Algorand üzerinde aracı bir şirket tarafından pay satışları da yapılmaya başlanmıştı. 2’inci bir stablecoinin de Algorand’ı tercih etmesi blockchainin işlevselliği ve aktivitesine önemli ek yapacaktır. Stablecoinler ile birlikte ağ üzerinde farklı finansal pratiklerin sayısının da artması durumunda ALGO fiyatında da önemli değişiklikler yaşanabilir.

ALGO an itibariyle 0.234 $ seviyelerinde süreç görmekte.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayınlanmıştır

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yabancı 6 ay sonra ilk sefer net alıcı