a
  • Haberyum
  • Teknoloji
  • Dronlar, temassız teftişlerle dijital dönüşümü hızlandırıyor

Dronlar, temassız teftişlerle dijital dönüşümü hızlandırıyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Santa Monica merkezli DroneBase şirketi kurum ve kuruluşlara ekonomik, muteber ve verimli bir formda hava dataları sağlıyor. DroneBase bu hizmetleri sayesinde farklı kesimlerden birçok şirketin kişisiz hava araçlarıyla faaliyetlerine devam etmelerine de yardımcı oluyor.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Dan Burton, teknolojinin ekonomi için değerli bir rol oynadığını belirterek: “DroneBase’in sağladığı temassız inceleme sayesinde bir tesise ayak bile basmadan kişisiz hava araçlarıyla alan teftişi gerçekleştirebiliyoruz. dedi.

DroneBase üzere şirketler tarafından sağlanan bu temassız kontrol hizmetleri münhasıran mülk idaresi, sigorta ve emlak dallarına yarar sağlıyor. Bu kollarda klasik yüz yüze satış ve müşteri hizmetleri nispeten değerli. Toplumsal ara önlemleri göz önüne alındığında, şirketler teknoloji tabanlı operasyonlara yönelerek kişisiz hava araçlarını kullanmayı tercih ediyorlar. 

Konut Satın Almak İsteyenlere Dijital Yolculuk

Emlak bölümü de pandemiden ötürü zor zamanlardan geçiyor. Küresel ekonomik ve belirsizlik birçok ülkede emlak satışlarını da etkiledi. Fizikî etkileşime ve yüz yüze iletişime dayanan klasik gayrimenkul satış süreci bu devirde iki taraf için de risk oluşturuyor. Emlakçılar da bu sorunu bertaraf etmek ve temassız, inançlı müşteri iletişimi sağlamak için dron teknolojisini kullanıyor. 

Havadan görüntüleme potansiyel alıcılara heyecanlı bir deneyim sunuyor. Dronlar tarafından yakalanan yüksek çözünürlüklü manzaralar, mülke ilişkin bütün ayrıntıları alıcıya gösteriyor. Dronlar bu deneyimi 360 panorama, 3D model yahut 4K görüntü üzere birçok farklı versiyonda sunulabiliyor.

Burton konuyla ilgili:”Birçok emlakçı ve mülk başkanı, satış listesi oluşturmak yahut binaların altyapısını incelemek için dron teknolojisini aslında kullandı. Artık bu teknoloji, ‘sanallaştırma’ için çok yararlı zira dronlar emlak bölümü çalışanlarının toplumsal uzaklık kuralları çerçevesinde gerekli bütün imgeler, medyalar ve doneleri toplamasına imkan sağlayabiliyor. ” diyor.

Verimli Mülk Tahlili

ABD’deki birçok eyalet virüs aksisi katı izolasyon siyasetleri uyguladı. Bu siyasetler da emlak satış süreçlerinde kimi zorluklara yol açtı.

DroneBase’e nazaran, dronlar alanda geçirilen vadeyi klâsik tahlil tekniklerine kıyasla % 40 orantıda azaltıyor ve zaman tasarrufu sağlıyor.

New York merkezli perakende yatırım şirketi Brixmor Property Group da operasyonel süreçlerini yönetmek için son iki yıldır dron teknolojisini kullanıyor. Şirket, dijital ,iki boyutlu ortomozaik haritaları kullanıyor. 

Sahih Hasar Tespiti 

Muhtemel bir sel yahut yangında, emlak sigortası şirketlerinin izlemesi gereken kimi prosedürler bulunuyor.

Dronlar mülklerin genel durumlarının tespiti için kolaylıkla kullanılabilen, depolanabilen ve muhtaçlık olduğunda paylaşılabilen manzaralar sağlıyor. Manzaralar; sigortacıların çatı kurallarını tespit etmelerine de yardımcı oluyor. Koronavirüs sürecinde bu üzere vazifeler klasik usullerle yapıldığında müfettişler için tehlike arz ediyor.

20’den fazla eyalette faaliyet gösteren, Ohio merkezli Central Insurance Companies (Merkezi Sigorta Şirketleri) şirketlere çoklu sigorta hizmetleri sunuyor. Müşterilerine daha güzel hizmet vermek ve topladığı dataları mütemadi uygunlaştırmak için çalışan Central Insurance Companies de DroneBase’i tercih etti. 

Mülk Teftişlerini Tekrar Şekillendirmek

Ticari dron tatbikleri erişilebilir hale geldikçe, şirketler dronları operasyonel süreçlerine entegre etmenin çeşitli yollarını keşfediyor. İşletmeler; Covid-19 salgınının yarattığı zorlukların üstesinden gelmek ve müşterilere kaliteli hizmet sunmaya devam etmek için dronları kullanarak farklı tahliller üretiyor.

İnşaat kesiminde de hayli yaygın olarak kullanılan dronlar; müşterilerin kaliteli hizmet talebini karşılamak gayesiyle kesimlere verimlilik, maliyet, kolaylık açısından katma kıymet kazandırmaya devam edecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Telekomünikasyon bölümü gelirleri 15,1 Milyar TL oldu