DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a
  • Haberyum
  • Sağlık
  • Dr. Hayati Akbaş: “Botoks ve dolgu bir tıbbi uygulamadır, hoşluk salonlarında olmaz”

Dr. Hayati Akbaş: “Botoks ve dolgu bir tıbbi uygulamadır, hoşluk salonlarında olmaz”

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, “İnsanların meskenlerinde botoks partileri düzenlediğini, birkaç kadın bir ortaya gelerek kendi kendilerine botoks yaptığını, hoşluk salonlarına giderek botoks yaptıklarını duyuyoruz. Botoks ve dolgu bir tıbbi uygulamadır. Bu tıbbi uygulamayı kesinlikle bu mevzuda uzmanlık sahibi tabipler tarafında yapılmalıdır, aksi takdirde insan sıfatından çıkma riski ile herkes karşı karşıya olabilir” dedi.

Samsun FBM Tıp Merkezi sahibi, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, botoks ve dolgu uygulamaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Günümüzde birçok kadın ya da erkeğin daha hoş ve cazip gözükmek için yüzüne çeşitli süreçler yaptırdığını belirten Hayati Akbaş, “Bu süreçlerden kimileri ise yüze uygulanan botoks ve dolgu uygulamalarıdır. Yüze uygulanan botoks ve dolgu uygulamaları nerede yapılacağı konusu çok önemlidir. Zaman zaman görüyoruz ve duyuyoruz. İnsanların meskenlerinde botoks partileri düzenlediğini, birkaç kadın bir ortaya gelerek kendi kendilerine botoks yaptığını duyuyoruz. Hoşluk salonlarına giderek botoks yaptıklarını duyuyoruz. Botoks ve dolgu bir tıbbi uygulamadır. Bu tıbbi uygulamayı kesinlikle bu mevzuda uzmanlık sahibi tabipler tarafında yapılmalıdır. Bu uygulamaları plastik cerrahlar yapabilir, dermatologlar yapabilir. Bunların dışından botoks ve dolgu uygulamaları yapılması asla gerçek değildir” diye konuştu.

“Dudağına sanayi silikonu yaptırmış, yüzüne dolgunluk versin diye bebek yağı yaptırmış”

İnsanların süreci yapan kişiyi ve yapılan dolgu gerecini bilmesi gerektiğini söz eden Akbaş, “Bana bazen hastalar geliyor. Yüzüne sanayi silikonu yaptırmış, yanağına bebek yağı koydurmuş. Bu o denli bir dolgu ki artık onun ucunun nereye gideceği, sonunun nereye gideceği, ne ile sonuçlanacağı asla bilinemez. Kanser oluşumlarına yol açabilir, yüzüne yapılan dolguda ve dudakta daima akıntılara, iltihaplara, yara izlerine, ızdırap verici sonuçlara yol açabilir. Yüzüne bebek yağı yapmışlar. Kim diyorum, kimin yaptığı belirli değil. Hekim mu diyorum, tabip üzereydi diyor. Bakın doktora benziyordu, yeri çok hoştu, plazanın içindeydi, lüks bir yerdeydi. Bu türlü bir şey kelam konusu olamaz. Yapılacak yer kesinlikle bir hastane estetik tıp merkezi yahut bu alanda uzman olmuş kişilerin muayenelerinde olur” halinde konuştu.

“İnsan sıfatından çıkma riski ile herkes karşı karşıya olabilir”

Yapan kişinin ismini ve diplomasının bilinmesi gerektiğine dikkat çeken Akbaş, “İnsanın yüzümüzdeki o yağ erimelerinin yerine yapılan dolguların içeriğini ve kimin yaptığını bilmeliyiz. Aksi takdirde insan sıfatından çıkma riski ile herkes karşı karşıya olabilir. Birçok kadın ve erkek, bilhassa çoğunlukla kadın, arkadaş tavsiyesi ile ben de gideyim mantığıyla sormadan sorgulamadan kim olduğunu anlamadan bunları yaptırıyorlar. Botoks yaptırdığımız kişinin kesinlikle ismini, soy ismini ve diplomasını görmeniz lazımdır. Çok şüpheli kişiler kendilerini tabip diye tanıtarak estetik cerrah, tabip diye tanıtarak gayri yasal işler yapılabiliyor” sözlerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kozluk’ta 11 mesken karantinaya alındı