a

DPÜ’de İlk AB Merkezi Projesi EMINReM için toplantı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Avrupa Birliği Yükseköğretim Kurumları İçin Kapasite Geliştirme (CBHE) Programı’ndan hibe alınan EMINReM projesinin ilk eğitim ziyareti ve toplantısına ev sahipliği yaptı.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü araştırmacılarıyla, Kazakistan, Özbekistan ve Ukrayna’daki üniversitelerin Maden Mühendisliği bölümlerinden gelen araştırmacılar bir araya geldi.

Eko-Madencilik ve Yenilikçi Doğal Kaynaklar Yönetimi Yüksek Lisans Programı (Master Programme in Eco-Mining and Innovative Natural Resources Management – EMINReM) başlıklı proje için düzenlenen toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Kahraman’ın açılış konuşmasının ardından sunumlarla devam etti. Prof. Dr. Kaan Erarslan, Prof. Dr. Oktay Şahbaz ve Dr. Öğr. Üyesi Enes Zengin tarafından üniversitede yürütülen yüksek lisans programları, VR laboratuvarı uygulamaları ve kalite süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşıldı. Prof. Dr. Ali Uçar ve Prof. Dr. Cengiz Karagüzel, Mühendislik Fakültesi ve Maden Mühendisliği bölümlerindeki güncel gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.

Toplantının ikinci bölümüne katılan Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya’nın madenlerle zengin bir yer olması nedeniyle konuyla ilgili yapılan proje çalışmalarının değerine vurgu yaptı. Rektör Kızıltoprak, bu çalışmaların özellikle uluslararası ölçekte yapılmasının, merkezi fonlardan Türkiye’ye bütçe getirilmesinin ve Türk Devletleri ile ortaklıkların kurulmasının ise ayrıca takdire değer olduğunu belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bilim dünyasını heyecanlandıran keşif