a
  • Haberyum
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan TEKNOFEST konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan TEKNOFEST konuşması

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e bu yıl Azerbaycan ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e bu yıl Azerbaycan ev sahipliği yapıyor.

Bakü Crystal Hall ve Deniz Kenarı Bulvarı Milli Park’ta düzenlenen etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada konuşma yaptı.

“Kimsenin toprağında gözümüz yok”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de yer aldığı etkinlikte Erdoğan, “İkili ilişkilerimizi sadece bölgeye değil, tüm dünyaya örnek olacak bir seviyeye taşıdık.” dedi.

Erdoğan, “Bizim kimsenin toprağında, egemenliğinde gözümüz olmadığı gibi, habis niyetlilere verecek tek karış toprağımız da yoktur, olmayacaktır.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

“Kader birliğimiz tarihin derinliklerine kadar uzanıyor”

“Hazar’ın incisi Bakü’de, ‘bir millet, iki devlet, tek festival’ şiarıyla dünyanın en gözde havacılık uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’i gerçekleştiriyoruz.

Kader birliğimiz tarihin derinliklerine kadar uzanmaktadır. Çanakkale’de, Gence’de, Bakü’de yüreklerimiz ve bileklerimiz ortak mücadelemizde tekrar beraber olmuştur.

“Sözde değil, özde kardeş olan iki devletiz”

Dinimiz bir, dilimiz bir, ayımız bir, yılımız bir, aşkımız bir, yolumuz bir Azerbaycan – Türkiye. Bizler sözde değil, özde kardeş olan iki devletiz, iki halkız.

“Türkiye gibi burası bizim de vatanımızdır”

Anadolu gibi Azerbaycan da bizim toprağımızdır. Tıpkı Türkiye gibi burası bizim de vatanımızdır. Aynı şekilde, Türkiye’nin her bir karışı da sizin vatanıdır yurdudur.

Türk milletinin kalbindeki Azerbaycan sevdasını kim atabilir? Kardeşler arasına kim girebilir? Gönüllerimiz arasına kim sınır çizebilir? Batı’dan Doğu’ya kadar nerede bir kardeşimiz varsa orası bizim evimizdir, yurdumuzdur.”

ENSONHABER

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Neden öldürdüğünü anlattı