a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulunuyor.

Ülkemize yeni eserler ve hizmetler kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Asıl olan gönüllerin fethedilmesidir. 29 Mayıs 1453’ü maziden adiye kurduğumuz köprünün en önemli ayaklarından biri olarak görüyoruz. Fethin bağrında açılan yarayı hamd olsun kapattık. Boynu bükük, gözü yaşlı mahzun Ayasofya, salavatıyla İstanbul’un kalbinde yükselen bir sancak olarak yer almıştır. 

“BUNLAR MEDENİ DEĞİL”

Aradan geçen onca asra rağmen İstanbul abide eserleri ile şairlerin ilham kaynağı olmayı sürdürüyor. İşte Çamlıca tepesi, eskiden neydi kirlilik abidesiydi, bir rezaletti. Burada bir çevre katliamı var diyen olmadı. Ama biz geldik tüm demir yığınlarını kaldırdık ve muhteşem bir eser olan Çamlıca Kulesi’ni diktik. Şimdi her kökten insanın dünyanın dört bir yanından gelip İstanbul’da okumayı, yaşamayı tercih etmesi önemlidir. Ama ana muhalefet ne diyor bunları biz göndereceğiz diyor. Bunlar medeni değil, bunlar gayrimedeni. İstanbul’a borcumuzu ödeyemeyiz. 

“BİZE YAKIŞANI YAPTIK”

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi insanımıza hizmet verecektir. Şu anda ekran başında dinleyen milletime sesleniyorum, biz Atatürk Havalimanı’na 1006 odalı şehir hastanesi yaptık, hem de 3 ayda yaptık. Bize yakışan budur, biz ana muhalefetin af edersiniz hal binasını pastane diye aldatma derdi içerisinde değiliz. Onlara o yakışır bize de 3 ayda bu hastaneyi yapmak yakışır. Bu hastanenin içinde tüm teçhizatlarıyla yaptık. Sancaktepe’de yine aynı oda sayısına sahip şehir hastanesini yaptık. Tabi bunlarla yetinmeyeceğiz. Her ikisinde de havaalanı var, hani yurtdışında ölüme terk edilen vatandaşlarımız var ya. İşte bu entübe artık kurtulmaz dedikleri kişileri biz ülkemize getirdik ve tedavileri burada devam ediyor. Allah’ın verdiği ömrü kimse bir an öne alamaz. Dün yeni bir daha geldi, yine Almanya’da. Bir hastamız var ve bakanımız onu takip ediyordur. 

“AHLAKLARINI KAYBETMİŞLER”

560 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz fetih kutlamaları Kılıçdaroğlu, bunları görsün. Yalan ve iftira ile millet bahçesi nedeniyle bize saldıranlara cevabı pazar günü verdik. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir yeşil alan kazandıracak aklı başında tek bir kişi bulamazsınız. Ülkemizde birileri böyle bir hizmeti daha siyasi husumet malzemesi haline getirecek kadar ahlaklarını kaybetmiştir. Bunlar bizim her adımımızda karşımıza dikildiler. Beklerdik ki aynı çevreler Atatürk Havalimanı konusunda yanımızda olsun. 

Önümüzdeki fethin yıldönümü törenini Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin tamamlanan kısımlarında yaparak bunlara cevabı vereceğiz. Böylesine önemli bir projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kurumlarımızı tebrik ediyorum.

Kılıçdaroğlu, Van’da terör örgütünün ağzıyla konuşarak aklınca Kandil’e selam çakıyor. 

KAYNAK HABER 7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

3600 ek göstergede sona gelindi