a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara ilçe belediye lider adaylarını açıklıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara ilçe belediye lider adaylarını açıklıyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da yapılan AK Parti Ankara İlçe Belediye Lider Adayları Tanıtım Toplantısı ile Ankara’nın ilçe belediye lider adaylarını ilan ediyor.

İŞTE ADAYLAR:

Akyurt: Hilal Ayık 
Altındağ: Veysel Tiryaki 
Bala: Ahmet Buran
Beypazarı: Tuncer kaplan 
Çankaya: Duhan Kalkan
Çamlıdere: Hazım Caner Can  
Çubuk: Baki Demirbaş
Cihan: Hüsamettin Ünsal
Haymana: Özdemir Turgut
Kahramankazan: Serhat Oğuz
Keçiören: Zafer Çoktan
Mamak: Asım Balcı 
Nallıhan: İsmail Öntaş 
Sincan: Murat Ercan
Güdül: Muzaffer Yalçın 
Kızılcahamam: Süleyman Acar
Elmadağ: Eyüp Tekiner 
Pursaklar: Ertuğrul Çetin 
Şereflikoçhisar: Memiş Çelik
Yenimahalle: Abdülkadir Aydoğan

5 İLÇEDE MHP ADAYI DESTEKLENECEK

Buna nazaran AK Parti, Ankara’nın 25 ilçesinden 20’sinde aday çıkardı. Kalecik, Polatlı, Gölbaşı, Etimesgut ve Ayaş’ta ise MHP adayları desteklenecek.

ERDOĞAN’DAN KIYMETLİ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Kıymetli hanımefendiler, gençler sizleri en kalbi hislerimle selamlıyorum. Partimizi ve ittifakımızı temsil edecek vilayet adaylarımızın akabinde ilçe adaylarımızın tanıtımına devam ediyoruz. Yalova ve İstanbul ilçe adaylarını açıkladık. Bugün de Ankara ilçe adaylarını açıklıyoruz.

30 Ocak salı günü genel merkezimizin ek binasında seçim beyannamemizi milletimiz ile paylaşacağız.

Yarın İBB adayımız Murat Kurum proje tanıtımı ile kampanyasını resmen başlatıyor. İstanbul gözü diğer mecralarda olan idare elinde geriledi, tıkandı. Fetret periyoduna girdi adeta. İstanbul’u yine hak ettiği vizyona kavuşturmak için gün sayıyoruz.

Murat kardeşimizin bilgi, tecrübesi, sarsıntıya hazırlık olmak üzere kentin meselelerini çözecek aday olduğunu biz biliyoruz. İnşallah İstanbul da görecek. Altınok ve öteki adaylarımız da yakında tıpkı adımları atacak.

Altınok ile Ankara’nın altın çağına gireceğine inanıyorum. AK parti her seçimde milletimizin karşısına güçlü programlarla çıkmış bir partidir. Milletime sesleniyorum, bakınız AK Parti’nin lokal seçimlere girdiği her yerde gerek merkezi gerek lokal idare el ele vererek millete hizmette onların sağlayacağı başarıyı muhalefetin sağlaması mümkün değil. AK Parti ve Cumhur ittifakı dışında projelere kıymet veren siyasi yapılar yok. Zira onların kentlerimize eser kazandırmak, millete hizmet etmek üzere kaygısı yok. İç çekişmelerinden, ülke düşmanları ile iş birliği eforlarından programa vakit bulamıyorlar. Devam eden çalışmaların üstünü kapatan, oyun planlarını palavra ve algı üzerine kuran iş bilmezler elinde kentlerimiz perişan oldu. Yıllarca idarede kaldığı halde hiçbir şey yapmayanlardan bahsediyorum. Tahlil hariç her işi yaptılar. Bol bol gösteri yaptılar. Bol bol tatil yaptılar. İç ve dış karanlık odaklarla ittifaklar yaptılar. belediye ünitelerini siyasi paylaşım mezesi yaptılar. Daha buram buram kibir kokan edaları ile sergiledikleri komiklikleri saymıyorum. Terör örgütü güdümündeki partiyi ortak etmelerini saymıyorum bile.

Şehirlerimizin ihmal edilmişliği izaha muhtaç olmayacak kadar açıktır. Bunları söylerken emelimiz polemik yapmak değil. Biz yalnızca milletin hissiyatını lisana getiriyoruz. Bu muhasebeyi yalnızca muhalefet adayları için yapmıyoruz.

Ülkemizin en büyük birinci 3 kentinde temel atmama merasimleri ile vakit geçiren, yüzü kızarması gerekirken kenti için hiçbir projesi olmaması ile övünen, yalnızca tabela değiştiren, insanların iradesine ipotek koyan, esersiz yıllardan kelam ediyorum. Milletimiz bunun hesabını sandıkta soracaktır. AK Parti kurulduğu günden bu yana milletimizin gönlünde yer etmiştir. Onlar yalnızca emperyalistlerin ellerine tutuşturduğu senaryoları tekrarlar. 

Asla onların bizim vaktimizi ve gücümüzü boşa harcamasına müsaade vermeyeceğiz. Bunun için gerçek belediyecilik diyoruz. Milletimizin huzuruna programlarımızla çıkıyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz, çalışacağız diyoruz. İşimizi düzgün yaparsak, gücümüzü milletimizin buyruğuna verirsek, palavrayla değil gerçek hizmetle milletin huzuruna çıkarsak, gerçek olursak eğri zati belasını bulur.

Başkalarının hangi kirli pazarlıklarla gemilerini yürütmeye çalıştığının bizim için ehemmiyeti yok. Varsın onlar algı ve söz oyunlarıyla milletin aklını çeleceğini zannetsinler, biz işimize bakacağız. Görevimizi en hakikat formda yapmaya odaklanacağız.

KAYNAK: HABER7

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Meral Akşener UYGUN Parti’nin İstanbul adayını açıkladı