a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • CHP’yi yerden yere vurdu: FETÖ ve PKK’yla bağlantı içinde olursan bu millet sana oy vermez

CHP’yi yerden yere vurdu: FETÖ ve PKK’yla bağlantı içinde olursan bu millet sana oy vermez

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Mersin’in Tarsus ilçesinde temaslarda bulunan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Tarsus Belediye Lideri Haluk Bozdoğan’la birlikte gazetecilere açıklama yaptı. 

Açıklamasında CHP’yi eleştiren İnce, “Kimin kaybettiğine güzel bakın. Televizyonlara çıkıyordu anketçiler, ’yüzde 62,3 Kemal Kılıçdaroğlu’, dediler mi bunu, dediler. ’Muharrem İnce çekil, çekil’. ’Cumhuriyetin son seçimi’. ’Batıyoruz, bitiyoruz, çekil Muharrem İnce’. Bir anketçiler, palavra söylediler millete. Gazeteciler çıktılar televizyondan, milletin gözünün içine baka baka palavra söylediler. Sanatkarlar hakaret ettiler bize. Salon siyasetçileri kaybetti. ’Ya yapmayın etmeyin, 7 tane cumhurbaşkanı yardımcısı olmaz’ dedik. Olur mu ya 7 cumhurbaşkanı yardımcısı? Boncuk üzere diziliyorlardı bu türlü, tespih üzere ’Olmaz bu, yapmayın’ dedim. ’Bak ben bir şey istemiyorum, şu Ali Babacan’la Davutoğlu’nu at kenara’ dedim. ’Ben bir şey istemiyorum. Yanına geleceğim, duracağım. Bakanlık da istemiyorum. Yalnızca Meral Hanım cumhurbaşkanı yardımcısı olsun, bir yardımcı olsun’ dedim” ifadelerini kullandı.

“Davutoğlu’nun, Babacan’ın oyu yok”

Kendi açıklamalarının ortada olduğuna dikkat çeken İnce, “Bunu televizyonda söyledim. Sözcü Televizyonunda söyledim. ’Yahu Davutoğlu’nun, Babacan’ın bunların oyu yok’ dedim. Yok bunların oyu. ’Oy bizde, bizde var’ dedim. ’Ben geleceğim yanına, duracağım’ dedim, ’söz’. Ne cumhurbaşkanı yardımcılığı istiyorum. Ne bakanlık istiyorum. Hiçbir şey istemiyorum. ’Altılı masa da altılı masa. 7 cumhurbaşkanı yardımcısı’. Yedi cumhurbaşkanı yardımcısı dersen. millet seni ciddiye almaz. ’Bu son seçim, daima bu son seçim’, korkutarak oy alacaksın milletten. Yok bu türlü bir dünya ya. ’Bu son seçim yoksa batar cumhuriyet. Son seçim gidiyoruz’. Bu palavrası söylemeyin artık. MİT’i verdin, ulusal savunmayı verdin, emniyeti verdin, eğitimi verdin, ulaşımı her şeyi verdin. Belediyenin park bahçelerini mi veremeyeceksin? Ver gitsin. Bir şey olmaz. Palavra söyleme millete kâfi ki” dedi.

“Hep tıpkı palavrası söylüyorlar”

Konuşmasını sürdüren ince, “Tencere, iktidarı yıkar, doğrudur. Lakin güvenlik, tencereyi yıkar. Sen FETÖ’yle PKK’yla bağlantını bu türlü yavşak bir bağ içinde olursan bu millet dolar 100 lira olsa tekrar sana oy vermez. FETÖ’ye uzaklık koyamazsan, PKK’ya uzaklık koyamazsan dolar 100 lira olsun, millet sana oy vermez” açıklamasında bulundu.

Sosyal medya trollerinin de kaybettiğini anlatan İnce, “Baronlar vardı, daima tıpkı palavrası söylüyorlardı. Ben anlatmaya çalıştım. ’Böyle yüzde 60 falan yok. Yapmayın, etmeyin. Ya bu FETÖ’den uzak durun. Bu millet terörden korkar’. Niçin biliyor musunuz? Bakın. Bin yıldır bu topraklarda Moğollar’ı gördü, Bizans’ı gördü, Yunanı gördü, İngiliz’i gördü, Fransız’ı, İtalyan’ı gördü, Rus gördü. Onun için bu millet güvenliği, terörle çabayı, ekmeğin, etin önüne koyar. Ben bunları anlatmaya çalıştım” diyerek kelamlarını tamamladı.

KAYNAK: İHA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kılıçdaroğlu siyaseti bıraktı mı? Açıklama şahsen kendisinden geldi