a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Büyükşehirin zeytin üreticilerine örtü desteği devam ediyor

Büyükşehirin zeytin üreticilerine örtü desteği devam ediyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Üreticiye yönelik proje ve hizmetleriyle üretime her alanda destek olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesinde 210, Ahmetli ilçesinde 250 olmak üzere 460 üreticiye toplam 1840 adet zeytin toplama örtüsü desteği sağladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülen zeytin üreticilerine örtü desteği, Ahmetli ve Turgutlu ilçeleriyle devam etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli İtfaiye Amirliği önünde düzenlenen zeytin toplama örtüsü dağıtım törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Ahmetli Ziraat Odası Başkanı Adnan Ünsal, İlçe Tarım Müdürü Murat Yasak, şube müdürleri, muhtarlar ve üreticiler katıldı. Üreticilere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, üretimin, tarımın ve kırsal kalkınmanın önemini bilerek hareket ettiklerini ve bu anlayışla desteklerin devam edeceğini söyledi.

Ahmetlili üreticilere 1000 adet örtü teslim edildi

Ahmetli Ziraat Odası Başkanı Adnan Ünsal ve Ahmetli İlçe Tarım Müdürü Murat Yasak da, törende yaptıkları konuşmada, Manisa Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmaya yönelik desteklerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından ilçedeki 250 üreticiye, toplamda 1000 adet zeytin toplama örtüsünün teslimi gerçekleştirildi.

Turgutlulu üreticiler de örtülerini teslim aldı

Ahmetli ilçesindeki törenin ardından Turgutlu’da da, zeytin üreticilerine örtü teslimi gerçekleştirildi. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Şadan Aslay ile Turgutlu Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Necati Abalı’nın katıldığı törende, Turgutlulu 210 zeytin üreticisine 840 adet zeytin toplama örtüsünün teslimi yapıldı. Üreticilere ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını dileyen Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde üretimin ve üretenin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Afşarlı üreticilere sulama desteği