DOLAR

32,6460$% -0.11

EURO

35,4037% -0.15

GRAM ALTIN

2.511,04%0,02

ÇEYREK ALTIN

4.049,00%1,37

TAM ALTIN

16.220,00%1,37

BİST100

10.851,78%-0,19

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bir Şemsiyedir

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

31 Mart seçimlerinde Bursa’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mustafa Bozbey, önceki gün tekrar geniş bir gazeteci topluluğunun önündeydi.

Göreve geldiğinde her ay kamuoyuna kapsamlı açıklamalar yapacağını belirten Bozbey, Merinos AKKM’de ikinci medya buluşmasını gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Genel Değerlendirme Toplantısı’nda Belediyenin mali durumundan projelere, sosyal desteklerden ulaşım düzenlemelerine kadar birçok konuya değindi.

Başkan Bozbey, geçtiğimiz ay 25 milyar TL olarak açıklanan belediye borcunun Mart ayında 1.6 milyar TL daha arttığını söyledi.

resim 2

Ancak Bu borcun kendilerini durdurmadığını, aksine daha güçlü projelerle yola devam edeceklerini vurguladı. “Biz geriye değil, önümüze bakıyoruz. Bursa güçlü bir kent” dedi.

Kurban Bayramı’nda şehir içi toplu ulaşımın ücretsiz olacağını, arife günü itibariyle mezarlıklara ücretsiz otobüs seferleri düzenleneceğini müjdeleyen Başkan Bozbey, teknik nedenlerden dolayı Bursaray’ı gece 2’ye kadar çalıştıramadıklarını ancak otobüslerle bu açığı kapatacaklarını söyledi.

resim5

Bozbey, sosyal destek çalışmalarının devam ettiğini, emeklilere bayramda 2 bin TL destek verileceğini açıkladı. Ayrıca, 0-4 yaş çocuğu olan annelerin ulaşımdan ücretsiz yararlanacağını ve öğrencilerin biniş hakkının 160 binişten 200 binişe çıkarılacağını duyurdu.

Bozbey, 17 ilçeyi tek tek ziyaret ederek ilçe belediye başkanlarıyla görüştüklerini ve her ilçenin ihtiyaçlarını tespit ettiklerini söyledi. “Her ilçeye hak ettiği değeri ve yatırımları yapacağız” diyen Başkan Bozbey, bu ziyaretlerin ardından ilçe ihtiyaçlarına yönelik projelerin hızla devam ettiğini belirtti.

Bu adımların, Bursa’nın tüm ilçelerine eşit hizmet götürme kararlılığının bir göstergesi olduğunu vurguladı.

resim3

Çalı Bölgesi’nde yürütülen ulaşım çalışmalarındaki aksaklıkları dile getiren Bozbey, aydınlatma direklerindeki imalat hatalarına dikkat çekerek bu konuların çözümü için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Bilim Teknoloji Merkezi’nde karşılaşılan sorunlara değinen Bozbey, imalat hataları nedeniyle çalışmaların durdurulduğunu ve bu durumun kendilerini üzdüğünü söyledi.

2024 yılını Nazım Hikmet’e adadıklarını açıklayan Başkan Bozbey, İznik’in UNESCO başvurusunun olumsuz sonuçlandığını ancak bu projeyi yeniden ele alacaklarını belirtti.

resim 1

Başkan Mustafa Bozbey’in açıklamaları, Bursa’nın geleceği için Bursalıların ihtiyaçlarına yönelik sosyal destek çalışmalarının artarak devam edeceği, ulaşımda yeni düzenlemelerin hayata geçirileceği ve ilçelerle ortak projelerin sürdürüleceği mesajı verildi.

Bozbey, “Bursa Büyükşehir Belediyesi bir şemsiyedir” diyerek, kentin tüm ilçeleriyle birlikte hareket edeceğini ve katılımcı bir anlayışla projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yalın Sağlığın Öncüsü Medicabil, Türkiye Kaizen ödülü aldı