a
  • Haberyum
  • Teknoloji
  • Bazı iPad Pro modelleri yazılımsal bir hatayla karşı karşıya!

Bazı iPad Pro modelleri yazılımsal bir hatayla karşı karşıya!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

10.5 inçlik ekrana sahip olan Apple iPad Pro, Haziran 2017‘de piyasaya sürülmüştü. O günden bu yana son birkaç haftaya kadar cihaz hakkında herhangi bir yazılımsal veya donanımsal bir sorun ortaya çıkmamıştı. Fakat bazı kullanıcıların Apple’ın resmi forum sayfasındaki paylaşımlarına göre iPad Pro bootloop sorunu yaşıyor!

iPad Pro bootloop sorunu ile karşı karşıya!

Geçtiğimiz günlerde 10.5 inç bir iPad Pro kullanıcısı cihazın herhangi bir uygulama açık olmamasına rağmen 30 ila 45 saniyede bir yeniden başladığını yazdı. İddiaya göre bu sorun, iPadOS 13.4.1 güncellemesiyle gerçekleşmeye başladı. Aynı modele sahip başka bir iPad kullanıcısı Nisan ayında yüklediği yeni güncelleme ile yeniden başlama sorunuyla karşılaştığını bildirmişti.

iPad Pro bootloop sorunu ile karşı karşıya! - ShiftDelete.Net

Bu hafta ise forumda aynı konu ile ilgili açılan başlıklar çoğalmaya başladı. 11 inç iPad Pro kullanıcılarından biri ise her 10 dakikada bir yeniden başlama sorunuyla karşı karşıya kaldığını iddia etti. Belirttiğine göre cihazı güncellemek veya yeniden başlatmak da sorunu çözmedi. Bazı iPad Pro kullanıcıları cihaza hard reset atılmasını önerirken, hard reset sonrası sorunu çözülmeyen kullanıcılar da mevcut.

Bu hafta yayınlanan iPadOS 13.5 güncellemesinin de iPad Pro bootloop sorunu için çözüm getirmediği iddia ediliyor. Apple’ın sorunun farkında olup olmadığı ve neden bu sorunu sadece bazı kullanıcıların yaşadığı konusunda net bir bilgi yok. Bununla birlikte sorunun iPadOS 13.4.1 güncellemesiyle ilgili olup olmadığı da netlik kazanmadı.

Bu sorun cihazları kullanılamaz hale getirdiği için birçok kullanıcı bu durum için oldukça tepkili. Kısa süre içerisinde konuyla ilgili Apple’dan resmi bir açıklama bekleniyor.

Kaynak: ShiftDelete

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

38 adet PlayStation 5 oyunu sızdırıldı!