a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Başkan Yüce traktörün direksiyonuna geçti, çilek hasadına katıldı

Başkan Yüce traktörün direksiyonuna geçti, çilek hasadına katıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Pamukova ilçesinde kurulan tesiste çilek hasadına katılarak, “İkinci ekimler için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. İnşallah bu yıl rekor üretim gerçekleştireceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarımsal üretimde zirvelerdeki yerini sağlamlaştırıyor. Pamukova Bakacak’ta hayata geçirilen çilek üretim merkezinde üretilen birinci sınıf albion çileklerin piyasada gördüğü yoğun talebe karşı Yüce’nin talimatlarıyla üretim alanı iki katına çıkarılmıştı. İkinci ekim alanı olan 20 dönüm alanda toprak işleme çalışmaları tamamlandı ve sedde işlemlerine başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Yüce ayrıca üretim alanına ziyarette satış ofisi, soğuk hava deposu, paketleme alanı, çocuk oyun parkı ve dinlenme alanlarının yapılması talimatları verdi.

“Ürettiğimiz çileklerimiz ise tüketiciler tam not alıyor”

Çilek hasadına katılan Yüce, “Pamukova’daki çilek çiftliğimizde yapılacak yeni düzenlemelerimizin yerlerini inceledik, çileklerimizden topladık. Sakarya’mızı tarımda sembol haline getirmek adına verimli topraklarımızı iyileştirilmiş üretim ve toplama tekniklerimizle en iyi şekilde kullanıyoruz. Üretimimiz şimdiden hayırlı ve bereketli olsun. Tesisimiz 7’den 70’e tüm vatandaşların ziyaret etmesinin yanı sıra yurt dışından da birçok yatırımcıya ilham kaynağı oluyor. Burada ürettiğimiz çileklerimiz ise tüketiciler tam not alıyor. Çileklerimize piyasada yoğun bir talep var. Bizlerde taleplere karşılık vermek adına üretim alanımızı arttırdık. Bu çerçevede ikinci ekimlere hazırız. İnşallah bu yıl rekor üretim gerçekleştireceğiz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Samsun’da karavan turizmi gelişiyor