a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Bakan Uraloğlu duyurdu! İzmir’e süratli tren muştusu

Bakan Uraloğlu duyurdu! İzmir’e süratli tren muştusu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Bayraklı ilçesindeki İzmir Kent Hastanesi ve İrtibat Yolları Açılış Töreni’nde konuşan Uraloğlu, kent hastanesi ve irtibat yollarının kente güzel olmasını diledi.

‘İZMİR’İMİZİ SÜRATLİ TRENLE TANIŞTIRACAĞIZ, İZMİR’DEN ANKARA’YA 3,5 SAATTE İTİMATLA SEYAHAT ETMİŞ OLACAĞIZ’

İzmirlilerin sabırsızlıkla yüksek süratli treni beklediklerini söyleyen Bakan Uraloğlu, “Hızlı bir formda yürüyoruz orada. Bir ikmal ihalesi yapmamız gerekiyordu. İkmal ihalesini de yaptık ve yolumuza devam ediyoruz. İnşallah, İzmir’imizi süratli trenle tanıştıracağız ve İzmir’den Ankara’ya 3,5 saatte inançla seyahat etmiş olacağız.” formunda konuştu. 

‘İZMİR’İN ULAŞIM GEREKSİNİMLERİNİ PEK DÜZGÜN BİLİYORUZ’

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Lider adayının Hamza Dağ olduğunu hatırlatan Uraloğlu, şöyle konuştu:

“İzmir’in ulaşım gereksinimlerini pek düzgün biliyoruz. Yaptıklarımız var, planladıklarımız var. Biz İstanbul-İzmir Otoyolu’nu bitirdik, hizmete sunduk. Konak tünellerini bitirdik. Yeniden hizmete sunduk. Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu’nu bitirdik ve hizmete sunduk. Artık biliyorum sizler sabırsızlıkla, yüksek süratli treni bekliyorsunuz. Ben yakın vakitte şantiyesini gezdim. Süratli bir formda yürüyoruz orada. Bir ikmal ihalesi yapmamız gerekiyordu. İkmal ihalesini de yaptık ve yolumuza devam ediyoruz. İnşallah İzmir’imizi yüksek süratli trenle tanıştıracağız. İzmir’den Ankara’ya 3,5 saatte itimatla seyahat etmiş olacağız.”

‘İZMİR’DE AK PARTİ İKTİDARLARI VAKTİNDE 215 MİLYAR LİRALIK ULAŞIM YATIRIMI YAPTIK’

Uraloğlu, Adnan Menderes Havalimanı’nın terminal binasını hizmete aldıklarını, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZBAN projesini gerçekleştirdiklerini de hatırlattı.

Yakın vakitte Yeni Foça’daki yat limanını yaparak hizmete sunduklarını anlatan Uraloğlu, “İzmir’de AK Parti iktidarları vaktinde tam 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yaptık. İzmir’in muhtaçlıklarını biliyoruz. Etraf yolu muhtaçlığı var. Onu biliyoruz. Tekrar kent içerisindeki ulaşım muhtaçlıklarını biz biliyoruz. İZBAN’ın Bergama’ya kadar iletilmesi ve ilgili taleplerinizi biliyoruz. Onları da planladık.” dedi.

Sabuncubeli Tüneli’ni tamamlandığını, bu sayede 15 dakikada İzmir’den Manisa’ya gidildiğini anlatan Uraloğlu, “Biz İzmir’in muhtaçlıklarını biliyoruz. Sizlerle bir arada inşallah çalışmaya, İzmir’imize hizmete devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

KAAN savaş uçağı müjdesi! Son durumu heyecanlandırdı