a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Bakan Göktaş’tan muhtaçlık sahiplerine ait açıklama

Bakan Göktaş’tan muhtaçlık sahiplerine ait açıklama

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Dayanak Programı kapsamında bu ay muhtaçlık sahibi hanelere 4 milyar lira ödeme yapacaklarını bildirdi.

Bakan Göktaş, açıklamasında, bu ayki ödemeyle birlikte sağlanan toplam takviyenin 68,3 milyar liraya ulaşacağını bildirdi.

EŞİT VE ADİL

Düzenli olarak toplumsal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra rastgele bir dezavantajı olmayan ve nizamlı toplumsal yardım alamayan haneleri de gelir kriteri üzerinden programa dahil ettiklerini vurgulayan Göktaş, “Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat şartlarını göz önünde bulundurarak toplumsal yardım programlarının aktifliğini artırıyoruz ve toplumsal yardımlarımızı bütüncül bir biçimde uyguluyoruz.

Vatandaşlarımız ortasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm bölümlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz” dedi.

4 MİLYAR TL ÖDEME

Türkiye Aile Takviye Programı kapsamında hanelere her ay sistemli dayanak sağladıklarına işaret eden Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Dayanak Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda muhtaçlık sahibi hanelerimize bu ay 4 milyar lira ödeme yapacağız” sözlerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Antalya’dan kaçan Ruslar kiraları düşürdü