DOLAR

33,0350$% -0.08

EURO

36,0505% 0.06

GRAM ALTIN

2.557,89%-0,10

ÇEYREK ALTIN

4.146,00%0,67

TAM ALTIN

16.608,00%0,67

BİST100

11.064,85%0,37

BİTCOİN

฿%

LİTECOİN

Ł%

ETHEREUM

Ξ%

RİPPLE

%

a

‘Arkadaş’ kitabı Ankara’da öğrencilere dağıtıldı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Ankara Vilayet Milli Eğitim Yöneticisi Turan Akpınar, Şehit Süleyman Can İlkokulunda bir küme öğrenciyle bir araya gelerek, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocukların eğitimlerine takviye için çıkarılan ‘Arkadaş’ isimli kitabı dağıttı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 24 Haziran Çarşamba günü tanıtımını yaptığı ilkokul bir numara, 2., üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri için hazırlanan ‘Arkadaş’ isimli kitap, 1 Temmuz Çarşamba günü illere gönderilmeye başlandı. 2019-2020 eğitim tedrisat dönemi içerisinde ilkokulda tahsil gören öğrenciler için çıkarılan kitap fiyatsız olarak dağıtılacak. Ankara Vilayet Milli Eğitim Yöneticisi Turan Akpınar da, Şehit Süleyman Can İlkokulunda öğrencilerle bir araya gelerek kitabın dağıtımını gerçekleştirdi. Öğrencilerin yaz aylarında seri içindeki kazanımlarını yitirmemeleri için destek maksadıyla çıkarılan ‘Arkadaş’ isimli kitabı tanıtan Akpınar, “Bu yıl Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un liderliğinde mahsusen çocuklarımız için bir çalışma yapıldı. Bu kitabın hazırlanma sürecinde ve içeriğinde şahsen bakanımız liderlik etti. Bugün yurdumuz genelinde ilkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda yaklaşık 5 milyon 230 bin kitap basılarak çocuklara ulaştırılmaya devam ediyor. Biz de Ankara’da bir küme öğrencimizi davet ederek kitapların dağıtımını gerçekleştirdik. Umarım Ağustos ayı sonucunda çocuklarımız tekrar örgün eğitime kavuşmuş olur. Tüm okullarımız velilerimize ileti yoluyla duyuruda bulunuyor. Velilerimiz kendi okullarından fiyatsız bir şekilde kitapları teslim alacaklar” diye konuştu.

“Bu kitabı birkaç kere okumayı düşünüyorum”

İlkokuldan mezun olan ve 5’inci sınıfa geçen Rana Uzunpınar, okulların yüz yüze eğitime ara vermesinden sonra çok kitap okuduğunu söyleyerek, “Milli Eğitim Bakanlığına ‘Arkadaş’ isimli kitap için çok teşekkür ederim. Ben bu kitabı birkaç defa okumayı düşünüyorum. Çabucak okuyup bırakmayı düşünmüyorum” dedi.

“Benim de konutta bir arkadaşa gereksinimim vardı”

Covid-19 sürecinde EBA TV üzerinden kendi seviyesindeki dersleri takip ettiğini söyleyen Fatma Buğlem Alpınar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a seslendi. “Milli Eğitim Bakanımız Selçuk amca” diye hitap ettiği Bakan Selçuk’tan yeni kitap önerileri ve hazırlıkları beklediğini dile getiren Alpınar, “Bizim için bu kitabı hazırlamaları çok şık bir şey, ben çok mesut oldum. Zati benim de meskende bir arkadaşa gereksinimim vardı, o yüzden yeterli oldu. Kitabı beğenirsem derhal bitiririm ve tekrar tekrar okurum. Milli Eğitim Bakanımız Selçuk amca, lütfen bize bir kitap daha önererek, yeni bir kitap verebilirseniz çok teşekkür ederiz” sözlerini kullandı.

“Bir bakanın eğitime bu kadar eğildiğini ben ilk kez görüyorum”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önderliğinde hazırlanan ‘Arkadaş’ isimli kitabı inceleyerek çok beğendiğini aktaran veli Ayşegül Çelik, “Kitaplarımız bugün gelmiş, biz de kitaplarımızı almaya geldik. Ziya Öğretmenimizin EBA TV’den olan paylaşımlarını çocuğumla birlikte takip ettik ve çok beğendim. Bir bakanımızın eğitime bu kadar eğildiğini ben ilk kez görüyorum. Kendisine buradan çok teşekkür ederim. Bu kitap daha önce PDF olarak muallimimiz tarafından bizlere verildi. Bugün ilk sefer elimize geçecek. İnşallah okul açılana kadar bunları çözeceğiz. Veli olarak biz de destekleyeceğiz. İnşallah her sene bu türlü çalışmalar yapılır. Hem okuldaki dersleri destekleyici olacağını düşünüyorum hem de çocukların anlayabileceği bir hitapta yazılmış. Benim bile okumak çok hoşuma gitti. Herkesin tıpkı anda ortak bir kitaba başlaması ve okul başladığında birlikte yorumlamaları çok yararlı olacak” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye, teknoloji ortamında cazibe merkezi