a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Altınok’tan Yavaş’ı üzecek kelamlar: CHP’liler bile ‘sana oy vereceğim’ diyor

Altınok’tan Yavaş’ı üzecek kelamlar: CHP’liler bile ‘sana oy vereceğim’ diyor

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg
  • “Cumhuriyet Halk Partili olup, ‘Sana oy vereceğim’ diyen vatandaşlar var.”
     
  • “Büyükşehir Belediye Lideri, Ankara’da hangi vaadini yaptı? Çıkıp bir açıklasın.”
     
  • “Seçimden evvel vadediyor. Kolayını da bulmuş, sonra siliyor.”

Keçiören Belediye Lideri ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Lider Adayı Turgut Altınok, Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başşehir Kulisi programında soruları yanıtladı. Altınok’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

“SOKAKLARIN ADAMIYIM”

“Ben sokakların adamıyım. Makamın değil, sokakların adamı. Belediye liderleri sokakta, vatandaşın yanında olmalı. Darda, yolda, sokakta kalan var mı diye geziyoruz. Bir kaygıya derman olur muyuz, bir gönüle girer miyiz? Cumartesi pazar da gezerim. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı’nda sokaktayım. Dünya meskene kapandı, pandemide. Altınok sokaktadır. Sokakta maske dağıttık, kolonya dağıttık. Bir taraftan sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Vatandaşımızın ne kaygısı varsa, nasıl derman olabiliriz dedik. Hemen dezenfektan üretmeye başladık. 90 binden fazla binanın ilaçlamasını yaptık, iş yerleri dahil.

Ankaralı sokakta otobüs durağında, metroda, minibüste, Ankara’nın her ilçesinde gecenin 1’inde, 2’sinde Altınok’u görecek. Soğukta beklerken, Altınok orada olacak. İnşallah o kuyrukları da bitireceğiz.

AK PARTİ’NİN ADAYI AZİZ YENİAY’A YÖNELİK SİLAHLI SALDIRI

(İmamoğlu’nun asayiş olayı açıklaması) Talihsizliktir, tecrübesizliktir. Türkiye’nin üzerinde oynanan çok karanlık oyunlar var. Yürüyen bir Türkiye, büyüyen bir Türkiye var. Savunma sanayiinde güçlenen bir Türkiye var. Ulusal menfaatlerini şahin bir halde savunan Cumhurbaşkanımız var. Bu türlü olunca, Türkiye’nin büyümesi birçoklarını korkutuyor. ‘Türkiye zayıf olmalı, otur dedin mi oturmalı. Ne ölmeli, ne yükselmeli.’ Fakat o denli bir Türkiye yok. Bu saldırıyı kınıyorum. Yaralı kardeşimize Allah’tan şifalar niyaz ediyorum. Bu mevzuda bütün partilerin hassas olması lazım. Bu aziz vatan hepimizin. Bu gemide hepimiz varız.

AK Parti İstanbul Vilayet Bayan Kolları Lider Yardımcımız Fatma Sevim Baltacı rahmeti rahmana kavuştu. Allah rahmet eylesin. Ailesine, yakınlarına, AK Parti topluluğuna başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun.

“BAZI CHP’LİLER HİZMET ALAMADIK, ‘SANA OY VERECEĞİM’ DİYOR”

18 Ocak’ta adaylığımız açıklandı, sabah 7’de çalışmaya başladık. Bizim rutin bir siyasetçi yapımız yoktur. Belediye liderleri, bütün kentin belediye lideridir. Herkesi kucaklamalı. Kelam bana aittir, makamlar ve mevkiler adalet ve hizmet makamıdır. Biz herkesi kucaklıyoruz. Sokaktaki ilgiyi, insanlarımızın gözlerindeki ışıltıyı görüyoruz. ‘Ankara çok şey kazanacak’ diyorlar. Cumhuriyet Halk Partili olup, ‘Sana oy vereceğim’ diyen vatandaşlar var. ‘Oy verdik lakin Ankara hizmet alamadı’ diyorlar. Ankara büyük bir kasabaya döndü. 

“YAVAŞ, SÖYLEDİĞİNİN TAM KARŞITI İŞLER YAPIYOR”

Beypazarı’na gittik. Rakibimiz gösteri diyor. Beypazarı’nın 73 köyünün asfaltı yok. Millet İttifakı’na fazla oy çıkan köylerin asfaltını yapıyor, sonra ben particilik yapmadım diyor. 

Dün sordum Kazan’da, 30 bin, 25 bin, 15 bin… Asfalt yok, asfalt iştirak hissesi. Kanal yok, kanal iştirak hissesi. Vatandaş ’12 bin TL su parası geldi, ineğimi sattım su parası ödedim’ diyor. Büyükşehir Belediye Lideri, söylediğinin tam aykırısı işler yapıyor. 

‘Allah’ın verdiği sudan para mı kazanılır?’ diyordu. Suya artırım yapıp şirketlere vermeyeceğim diyordu, bir tane şirket kapatmadı. Ankara’da su fiyatları el yakıyor. Köydeki vatandaşımız su kullanamaz hale geldi. Köyde su fiyatını düşüreceğiz. Biz sayaçları sökmeyeceğiz lakin kuruş su faturası ödeyecekler.

Ankara’da su kalitesiz, içilmez. Kendisi Kızılırmak zehirli, içilmez demiş. Sonra geçen gün içilebilir dedi. Samimice soruyorum, çeşmeden kendisi içiyor mu? Ankara’daki arıtma tesisimiz kâfi değil. Süratli bir halde kapasitesini genişletmeliyiz.

“BU BİNALARI GÖREN VARSA BANA DA GÖSTERSİN”

Büyükşehir Belediye Lideri, Ankara’da hangi vaadini yaptı? Çıkıp bir açıklasın. Ankara’ya uzay üssü yapacağım demişti. Bu türlü bir şey yaptı mı? 

Kuluçka merkezleri yapacağım demişti. Bu binaları görenler varsa Ankara’da bana göstersinler. Vaatlerinin hepsini seçimden sonra toplumsal medyadan kaldırdı. 

Ankara yazılım çiftliği yapacağım demişti. Gören varsa göstersin. Bunlar da sıkıntı şeyler değil. Yapılmayacak işler değil. Bunların hiçbiri yapılmadı. Ankara’ya vadettiği kelamların yüzde 90’ını yapmamış.

Avrupa’da etik heyeti var. Vaatlerini yapmayan liderler çağırılıyor. ‘Vatandaşı kandırdın, bunları deklare et’ diyor. Yapacağın işi söyleyeceksin.

Ankara’da yeşil alan kalmadı. Bulvarlardaki ağaçlar gitti. Kuru peyzaja geçtiler. Taşları getirdiler, koydular. Yeşil katliamı da yapılmış oldu Ankara’da. Yaptığı parkları bir göstersin bize. Bizim yaptığımız park, büyükşehirden daha fazla.

Sadece konser vermekten ibaret. O paraları gençlerimize harcasa, bir sürü hizmet yapardık. Biz Cumhur İttifakı olarak Meclis’te de takviye olduk. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimize bakın, 99,8 takviye oranı yoktur. Meclis’in tamamı CHP’li olsa, 99,8’le geçmez. Lakin maalesef verdiği kelamları unutmuş.

“BU DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR?”

(Mansur Yavaş’ın, ‘halkın parasını kendi reklamına harcamak haramdır’ sözleri) Söz kıymetli fakat icraat daha değerli. Ankara’nın her tarafı Mansur Yavaş’ın fotoğrafıyla dolu. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Nereye baksanız fotoğraf var. Bu haram paradır diyor. Hiçbir periyotta Ankara’da bir büyükşehir belediye lider adayının Ankara’nın bütün duvarlarında resmi olamadı. 750 bin lira ile bir milyon ortası para gerekiyor. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Çakarlı otomobille Polatlı’ya gitmiş diyor. Biz vilayet lideriyle gittik. Adaylığım açıklandı, kendi otomobilime biniyorum. Polatlı’ya aday tanıtımına gittik. Önde esnaf geziyoruz, artta otomobiller var. Ben çakar kullanmıyorum. Bir otomobille geldim buraya. Her yere o denli gidiyorum. Benim ardımda eskort yok, muhafaza yok. Altınok sokakta olan bir insan. Halktan korkan birisi değil ki.

Seçimden evvel vadediyor. Kolayını da bulmuş, sonra siliyor.

YAVAŞ’TAN ALTINOK’UN PANKARTLARINA ENGELLEME

Bilboardlarımız var. Geliyor üstüne kendi bilboardlarını koyuyor. Demokrasi nerede, adalet nerede? Rakibine tahammülü yok. ‘Ankara’da Mansur Yavaş’ın dışında fotoğraf olmayacak’ diyor. Yaptığı budur şu an.

(Mansur Yavaş’ın, ‘Çöp projelere para vermem’ sözü) Trafik sorun. Kim çözecek bunu? Uzaydan gelen biri mi çözecek? 58 kilometre metro yapacağım demiş, sıfır metro.

Ankara’nın 3,5 milyar TL’ydi, 20 milyar TL’ye çıktı. 8 milyarlık gayrimenkul satıyor.

500 liralık doğalgaz dayanağını bin TL’ye çıkaracağız. Tarıma önemli dayanak vereceğiz. Ankara’yı tarımın da başşehri yapacağız. Tarımda Ankara olması gereken yerde değil. Çiftçilerimize 500 litre mazot vereceğiz.

Ankara’da hayvancılığı destekleyeceğiz. Yerinde tarımı destekleyeceğiz.

GENÇLERE MÜJDELER

İlk seçildiğimiz yıllarda belediyelerin burs diye bir geleneği yoktu. 20 bin öğrencimize burs verdik o vakit. Şu an tekrar 500 öğrencimize burs veriyoruz. Gençlerimize burs müjdemiz olacak, yurt müjdemiz olacak. Kütüphaneler olacak. Okullarda çorba dağıtıyoruz. Kütüphanelerimiz var bizim. Çocuklarımız geliyor çorbasını içiyor, sandvicini yiyor. Bunların hepsi fiyatsız.

Ulaşımda bir ihtilal yapacağız, onu sonra açıklayacağım. İnternetle ilgili müjdemiz olacak. Anne yemek meskenleri yapacağız gençlere. Konut bayanlarımız gelecek, yemeklerini yapacak. Çocuklarımıza o anne yemeklerinden ikram edeceğiz. Gençlerimize ümit olacak bir kent bırakıyoruz. Kültür merkezleriyle, spor tesisleriyle. O kadar çok gezilecek eser yapacağız ki… O yapıtlara İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden gezmeye gelecekler. 31 Mart’ta Ankaralı kandilleri yakacak, Ankara 24 saat pırıl pırıl yaşayan bir kent olacak.

(ANKAPARK’ı açacak mısınız?) Ankaralının yüzde 70’i açılsın diyor. Açacağız fakat hayvanat bahçesi yapacağız.”

KAYNAK: HABER7

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

14 milletvekili partilerinden belediye lider adayı gösterildi