a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • AK Parti’nin Ankara Adayı Turgut Altınok, Başşehir Kulisi’nde

AK Parti’nin Ankara Adayı Turgut Altınok, Başşehir Kulisi’nde

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

 Keçiören Belediye Lideri ve AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Lider Adayı Turgut Altınok, Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başşehir Kulisi programında soruları yanıtlıyor. Altınok’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

“SOKAKLARIN ADAMIYIM”

“Ben sokakların adamıyım. Makamın değil, sokakların adamı. Belediye liderleri sokakta, vatandaşın yanında olmalı. Darda, yolda, sokakta kalan var mı diye geziyoruz. Bir sıkıntıya derman olur muyuz, bir gönüle girer miyiz? Cumartesi pazar da gezerim. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı’nda sokaktayım. Dünya meskene kapandı, pandemide. Altınok sokaktadır. Sokakta maske dağıttık, kolonya dağıttık. Bir taraftan sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Vatandaşımızın ne kederi varsa, nasıl derman olabiliriz dedik. Hemen dezenfektan üretmeye başladık. 90 binden fazla binanın ilaçlamasını yaptık, iş yerleri dahil.”

“Ankaralı sokakta otobüs durağında, metroda, minibüste, Ankara’nın her ilçesinde gecenin 1’inde, 2’sinde Altınok’u görecek. Soğukta beklerken, Altınok orada olacak. İnşallah o kuyrukları da bitireceğiz.

AK PARTİ’NİN ADAYI AZİZ YENİAY’A YÖNELİK SİLAHLI SALDIRI

(İmamoğlu’nun asayiş olayı açıklaması) Talihsizliktir, tecrübesizliktir. Türkiye’nin üzerinde oynanan çok karanlık oyunlar var. Yürüyen bir Türkiye, büyüyen bir Türkiye var. Savunma sanayiinde güçlenen bir Türkiye var. Ulusal menfaatlerini şahin bir formda savunan Cumhurbaşkanımız var. Bu türlü olunca, Türkiye’nin büyümesi birçoklarını korkutuyor. ‘Türkiye zayıf olmalı, otur dedin mi oturmalı. Ne ölmeli, ne yükselmeli.’ Fakat o denli bir Türkiye yok. Bu saldırıyı kınıyorum. Yaralı kardeşimize Allah’tan şifalar niyaz ediyorum. Bu mevzuda bütün partilerin hassas olması lazım. Bu aziz vatan hepimizin. Bu gemide hepimiz varız.

AK Parti İstanbul Vilayet Bayan Kolları Lider Yardımcımız Fatma Sevim Baltacı rahmeti rahmana kavuştu. Allah rahmet eylesin. Ailesine, yakınlarına, AK Parti topluluğuna başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun.

“BAZI CHP’LİLER HİZMET ALAMADIK, ‘SANA OY VERECEĞİM’ DİYOR”

18 Ocak’ta adaylığımız açıklandı, sabah 7’de çalışmaya başladık. Bizim rutin bir siyasetçi yapımız yoktur. Belediye liderleri, bütün kentin belediye lideridir. Herkesi kucaklamalı. Kelam bana aittir, makamlar ve mevkiler adalet ve hizmet makamıdır. Biz herkesi kucaklıyoruz. Sokaktaki ilgiyi, insanlarımızın gözlerindeki ışıltıyı görüyoruz. ‘Ankara çok şey kazanacak’ diyorlar. Cumhuriyet Halk Partili olup, ‘Sana oy vereceğim’ diyen vatandaşlar var. ‘Oy verdik ancak Ankara hizmet alamadı’ diyorlar. Ankara büyük bir kasabaya döndü. 

“YAVAŞ, SÖYLEDİĞİNİN TAM AYKIRISI İŞLER YAPIYOR”

Beypazarı’na gittik. Rakibimiz gösteri diyor. Beypazarı’nın 73 köyünün asfaltı yok. Millet İttifakı’na fazla oy çıkan köylerin asfaltını yapıyor, sonra ben particilik yapmadım diyor. 

Dün sordum Kazan’da, 30 bin, 25 bin, 15 bin… Asfalt yok, asfalt iştirak hissesi. Kanal yok, kanal iştirak hissesi. Vatandaş ’12 bin TL su parası geldi, ineğimi sattım su parası ödedim’ diyor. Büyükşehir Belediye Lideri, söylediğinin tam aksisi işler yapıyor. 

‘Allah’ın verdiği sudan para mı kazanılır?’ diyordu. Suya artırım yapıp şirketlere vermeyeceğim diyordu, bir tane şirket kapatmadı. Ankara’da su fiyatları el yakıyor. Köydeki vatandaşımız su kullanamaz hale geldi. Köyde su fiyatını düşüreceğiz. Biz sayaçları sökmeyeceğiz lakin kuruş su faturası ödeyecekler.

Ankara’da su kalitesiz, içilmez. Kendisi Kızılırmak zehirli, içilmez demiş. Sonra geçen gün içilebilir dedi. Samimice soruyorum, çeşmeden kendisi içiyor mu? Ankara’daki arıtma tesisimiz kâfi değil. Süratli bir formda kapasitesini genişletmeliyiz.”

KAYNAK: HABER7

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İstanbul seçiminin sonucunu bu ilçe belirleyecek! CHP: Kadıköy’e değil, buraya odaklanın