a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • AK Parti Denizli’de ilçe belediye lider adayları aşikâr oldu

AK Parti Denizli’de ilçe belediye lider adayları aşikâr oldu

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

AK Parti Denizli Vilayet Başkanlığı 31 Mart 2024 mahalli ve idari seçimleri için ilçe belediye lider adaylarını Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı ile açıkladı.

Toplantıya AK Parti Genel Lider Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Nihat Zeybekci, Ak Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Lideri ve adayı Osman Zolan, AK Parti Vilayet Lideri Yücel Güngör, MHP Vilayet Lideri Mehmet Ali Yılmaz, ve partililer katıldı. Ağır ilgi gösterilen aday tanıtım toplantısı İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

‘NEREDE BİR ŞEY YAPILMASI GEREKİYORSA ORAYA KOŞTUK’

Toplantıda konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan, 2004 yılında Denizli’de başlayan AK belediyeciliğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeden giderek pek çok eser kazandırdıklarını söyledi. Zolan, “Nerede bir şey yapılması gerekiyorsa oraya koştuk. Kişi ilçe, mahalle, sokak ayrımı yapmadık. Kederi olana derman olmak için koştuk. Hayal denen işleri bir bir gerçekleştirdik. Gerimizdeki en büyük güç ise Cumhurbaşkanımız, önderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun belediyecilik anlayışını Denizli’mizde inşa etmek için uğraş sarf ettik. Yalnızca yapılar yaparak mı hizmet ettik? Hayır, tıpkı vakitte gönüller yaptık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bize dedi ki ‘Hizmetler gereklidir, olmazsa olmaz ancak gönüller yapılmalıdır. O olmadan hiçbir şey olmaz.’ Hem hizmet ettik hem de gönüllerde yer edindik. Biz Denizli sevdamızın peşinden gidiyoruz. Her kısmın lideri olma noktasında çaba sarf ettik. Herkesin bize ulaşması noktasında kapılarımızı, gönüllerimizi açtık. Hamdolsun Denizli’miz bizi daima gönüllerine bastılar. İnşallah 31 Mart akşamı da Denizli’miz yeniden en hoş kararı verecektir.” dedi. 

‘SİYASETTE KÜSLÜK, DARGINLIK, KIRILMAK OLMAZ’

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ise aday gösterilmeyen partililere seslenerek, “Siyasette küslük olmaz, dargınlık olmaz, kırılmak olmaz, ben olmaz, biz olduğumuz sürece oluruz. Biz bir dava adamı parti olabiliriz. Kırılmak olur mu olur, üzülmek olur mu olur lakin 3 gün olmalıdır. Üzülmüyorum derseniz palavra söylersiniz. İnsanız zira nefsimiz var. Fakat bu 2-3 gün sonra devam ettirmek bizim yetişme şeklimize anlayışımıza aykırı bir davranış hali olur. Biz bu devir 21 yıl yaptık, belediye başkanlığını da 5 yıl yaptık. Ancak bize dediler ki sen 21 yıl milletvekilliği yaptın 5. periyodunu tamamladın kâfi artık dediler, ‘Eyvallah baş tacı’ dedik. Benim yerime gelen arkadaşlarda benden daha yeterli yaptığını görerek büyük bir memnunluk duyuyorum.” diye konuştu.

‘DENİZLİ’Yİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK VEREBİLİRSİNİZ’

Konuşmasında Denizli’den övgüyle kelam eden ve gelişimin AK Parti iktidarının vizyonuyla uyumlu olduğunu söz eden Elitaş, “Denizli, sahiden Ege’nin incisi, çok kıymetli kentlerimizden birisi. AK Parti iktidarıyla birlikte hem belediyecilik hem AK Parti’nin ortaya koyduğu iktisat vizyonu ile 20 yılda Türkiye’de en süratli gelişen kentlerimizden biri haline geldi. Bu merkez yönetimin ortaya koyduğu kurallara mahallî idare ve paydaşların en güzel biçimde ahenk sağlamasından kaynaklanmıştır. Lokal yönetici burada oturan sakinler merkez yönetimin aldığı kararlara ahenk sağlama konusunda yardımcı olur, onların önündeki mahzurları ortadan kaldırmak için uğraş gösterirse Denizli’yi Türkiye’ye örnek verebilirsiniz.” dedi.

Elitaş konuşmasının akabinde Denizli’nin ilçe belediye lider adaşlarını açıkladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut lider Osman Zolan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday gösterilmişti.

İŞTE AK PARTİ’NİN DENİZLİ İLÇE BELEDİYE LİDER ADAYLARI

Bugün yapılan toplantıda açıklanan ilçe belediye lider adayları şu isimlerden oluştu:

Acıpayam İlçesi Fikret Gümüş, Babadağ İlçesi Murat Kumral, Baklan İlçesi Yusuf Gülsever, Bekilli İlçesi Mustafa Çoban, Beyağaç İlçesi Mustafa Akçay, Bozkurt İlçesi Akif Bayar, Buldan İlçesi MHP’nin Cumhur İttifakı Adayı Mesut Sarıbaloğlu, Çal İlçesi MHP’nin Cumhur İttifakı Adayı Fethi Akcan, Çameli İlçesi Cengiz Arslan, Çardak İlçesi Hüsnü Yılmaz, Çivril İlçesi Gürcan İtimat, Güney İlçesi Halil Ayhan, Honaz İlçesi MHP’nin Cumhur İttifakı Adayı Ali Semerci, Kale İlçesi Mehmet Salih Sağınç, Sarayköy İlçesi Ahmet Necati Özbaş, Serinhisar İlçesi Cemal Kobaş, Tavas İlçesi Hüseyin İnamlık, Merkezefendi İlçesi Ekrem Başer, Pamukkale İlçesi Halil Pekdemir.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

CHP’li İBB hafriyat dökmüştü! Murat Kurum muştuyu verdi: Hızla başlayacağız