a
  • Haberyum
  • Siyaset
  • Adaylığı Hatay’da krize neden olmuştu! CHP’den Lütfü Savaş kararı

Adaylığı Hatay’da krize neden olmuştu! CHP’den Lütfü Savaş kararı

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Son dakika Lütfü Savaş haberleri: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda en büyük yıkımların görüldüğü Hatay’da belediye lideri Lütfü Savaş’ın tekrar aday gösterilmesiyle başlayan tartışmalara son noktayı koydu.

CHP’DEN LÜTFÜ SAVAŞ’LA DEVAM KARARI

CHP, partinin mevcut Hatay Büyükşehir Belediyesi lider adayıyla ilgili yapılan son değerlendirmelerin sonucunda, Lütfü Savaş’ın adaylığının devamına karar verildiğini bildirdi.

CHP’den yapılan yazılı açıklamada, “Partimizin Hatay Büyükşehir Belediye Lider adaylığı üzerine yapılan son değerlendirmeler sonucunda; vilayet örgütümüzün, ilçe örgütlerimizin, ilçe belediye lider adaylarımızın talep ve mutabakatları üzerine Lütfü Savaş’ın adaylığının devamına karar verilmiştir.”denildi.

NE OLMUŞTU?

CHP, Hatay için mevcut Büyükşehir Belediye Lideri Savaş’ı daha evvel aday göstermiş fakat bu adaylık 6 Şubat sarsıntılarında büyük bir yıkıma uğrayan vilayette ve parti tabanında reaksiyonla karşılanmıştı. Sarsıntının yıl dönümünde Hatay’a giden CHP Genel Lideri Özgür Özel ve Savaş protesto edilmişti.

Hafta sonu yapılan aday tanıtım toplantısında da Savaş’ın adaylığı ilan edilmemişti. Savaş’ın CHP Genel Merkezi’nde Özel’le yaptığı görüşmeye ait de rastgele bir açıklama yapılmamıştı.

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Adaylığı Hatay’da krize neden olmuştu! CHP’den Lütfü Savaş kararı