a

200 Genç TEKNOFEST için yola çıktı

DÜZCE(İHA) – Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST2023, Ankara’da kapılarını ziyaretçilere açtı. Düzce Belediyesinin organizasyonu ile 200 gençte açılış gününde TEKNOFEST’te yerini aldı.

Düzce Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sosyal medya üzerinden düzenlenen etkinlik sonunda yapılan çekilişle TEKNOFEST’e katılma hakkı elde eden 200 genç, bu sabah Düzce Belediyesi önünden Ankara’ya hareket etti.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde düzenlenen, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında çeşitli gösteriler ve teknoloji yarışmalarına ev sahipliği yapacak olan Ankara’ya yola çıkan gençler, teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgar tüneli, simülasyon deneyim alanları, “Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay” Sergisi, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri ve çeşitli aktivitelerle dolu dolu bir gün geçirecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Renault, Münih IAA Mobility 2023’te yerini alıyor