a

Zalain Krem Ne için Kullanılır? Fiyatı Nedir?

Zalain krem, uzman doktor tarafından reçete edilmesi gereken, sertakonazol nitrat içerikli bir ilaçtır. Sorbik asit, sıvı parafin (vazelin yağı), doymuş gliseridler gibi bazı yardımcı maddeler de ihtiva eder. Zalain krem 12 yaşından küçük çocukların kullanması için uygun değildir.

ZALAIN KREM NEDIR
ZALAIN KREM NEDIR

ZALAİN KREM NEDİR ?

Zalain krem nedir diye bakıldığında, rahatsızlık hissedilen deri bölgesine cildiye doktoru tarafından tavsiye edildiğinde kullanılabilen bir kremdir. Tıbbi adı Tinea pedis olan Maya mantarlarının neden olduğu ayak mantarı, kasık mantarı olarak bilinen Tinea cruris, vücut mantarı olarak bilinen Tinea corporis, sakal bölgesinde lezyon gösteren Tinea barbae, ellerde ortaya çıkan bir mantar olan Tinea manus mantarlarının tedavisinde kullanılır. Bu tür bazı mantar hastalıklarının deride oluşturduğu yaraların iyileşmesini hızlandırır. Sonuç olarak Zalain ne kremi diye sorulduğunda genel anlamda bir mantar kremidir.

ZALAİN KREM NE İÇİN KULLANILIR ?

Zalain krem ne için kullanılır ve hangi mantar türlerinde faydalıdır ? :  

  • Ayak mantarı tedavisinde, 
  • Kasık mantarı tedavisinde, 
  • Vücut mantarlarında, 
  • Sakal mantarında ve oluşturduğu yaraların tedavisinde ve
  • Ellerde çıkan mantar hastalıklarının tedavisinde etkili bir kremdir.

ZALAİN KREM NASIL KULLANILIR ?

Zalain krem nasıl kullanılır dilerseniz birde bunu inceleyelim. Bu ilaç günde bir sefer kullanılacaksa tercihen akşamları veya iki kez kullanılacaksa bir sabah bir akşam olarak kullanılmalıdır. İlacın reçete eden uzman doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda kullanılmalıdır. Kullanım şekli olarak ise mantarlı alan ve 1 cm daha dış kısımını çevreleyecek şekilde hafifçe ve eşit olarak paylaştırarak sürülür. Çoğu durumda 3 ila 4 hafta arasında iyileşme gerçekleşse de bu hastadan hastaya farklılık arz edebilir. Bu süreci yine doktorunuz belirleyecektir.

ZALAİN KREMİN FİYATI

Zalain kremin fiyatı 18 Liradır. Ancak ilaç reçeteli olarak satıldığından kişinin sağlık sigortasının bulunup bulunmadığı veya daha önceden birikmiş muayene ücreti bulunup bulunmadığı durumlarına göre eczanede karşınıza çıkacak fiyat farklılık gösterebilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Nipah Virüsü Nedir, Nasıl Bulaşır, Belirtileri Nelerdir, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?