a
  • Haberyum
  • Dünya
  • Yunan Emekli Koramiral, itiraf etti: Türkiye’ye silah konusunda yetişemeyiz

Yunan Emekli Koramiral, itiraf etti: Türkiye’ye silah konusunda yetişemeyiz

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Konidaris, katıldığı bir radyo programında bir soru üzerine Yunan donanması ile Türk donanmasını kıyasladı.

“PERSONEL AVANTAJIMIZ YETERSİZ KALIYOR”

Yunanistan’ın, Türkiye’ye silah konusunda yetişemeyeceğini vurgulayan Konidaris, “Biz daima şu cümlenin ardına gizleniyoruz. Bizim işçi avantajımız var. Lakin, biz 30-40 yıllık gemilere sahipken, öbür taraf 5-7 yıllık gemilerde daha yeni teknoloji ve silah gücüne sahip olunca işçi avantajımız yetersiz kalıyor.” tabirlerini kullandı.

“GÜCÜMÜZ YOK”

Gazetecinin, Ege’de çatışma kabiliyetine sahip olup olmadıkları sorusuna ise Konidaris, “Var lakin bunu devam ettirebilecek gücümüz yok. Herkes sıcak bir çatışmanın bir iki saat süreceğini ve ABD’nin müdahale edeceğini söylüyor. Şayet sıcak çatışma ABD’de gece yarısı olduğu bir vakitte meydana gelirse ne olacak?” halinde karşılık verdi.

Konidaris ayrıyeten, Türkiye’nin Libya ve Arnavutluk üzere ülkelerle münasebetlerine de işaret ederek, Yunanistan’ın yalnızca Türkiye’nin karşısındaki adalarda değil, her yerde hazırda bekletilen güce sahip olması gerektiğini savundu.

 

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ABD, Suriye’den çekiliyor mu?