a
  • Haberyum
  • Ekonomi
  • Yine inşa edilebilir! Türkiye Ukrayna ile görüşmelere başladı!

Yine inşa edilebilir! Türkiye Ukrayna ile görüşmelere başladı!

https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/08/masal-bahçe.png https://haberyum.com/wp-content/uploads/2023/10/134X550.jpg

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ukrayna’nın Tekrar İnşası Forumu öncesinde Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Altyapı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Oleksandr Kubrakov’un başkanlığındaki heyetle bir ortaya geldi.

Ukrayna’nın Yine İnşası Forumu, Bolat, Uraloğlu ve Kubrakov’un yanı sıra Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar ve iki ülkeden çok sayıda temsilcinin iştirakiyle İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Ukrayna’nın altyapısının ele alındığı forumda, Türkiye ve Ukrayna’dan kurumlar, faaliyet gösterdikleri alanlarla ilgili sunumlar yapacak.

Bolat ve Uraloğlu, forum öncesinde Ukraynalı heyetle görüştü.

“EKONOMİK İLGİLERİ GELİŞTİRME KONUSUNDA KIYMETLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDUK”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, X toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kubrakov ile bir ortaya geldikleri toplantıyı kıymetlendirdi.

İstanbul’da gerçekleştirdikleri kapsamlı görüşmede, Ukrayna’nın tekrar inşasında Türkiye’nin rolünü ele aldıklarını belirten Bolat, şunları kaydetti:

“Türk müteahhitlerinin bugüne kadar dünyanın çeşitli bölgelerinde yürüttüğü başarılı projelerinden doğan deneyimimiz, Ukrayna’nın ziyan görmüş altyapı ve üstyapısının yine inşası başta olmak üzere, iki ülke ortasındaki işbirliğinin temel taşlarından birini teşkil edecek. Kubrakov ile ayrıyeten karşılıklı ticaret hacmimizi artırma ve iki ülke ortasındaki ekonomik münasebetleri geliştirme mevzularında kıymetli değerlendirmelerde bulunduk.”

Bolat, Kubrakov ile gerçekleştirdikleri görüşmenin, Türkiye ve Ukrayna ortasındaki ekonomik ve stratejik bağlantıların daha da güçlenmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

“UKRAYNA’YA HER DAİM TAKVİYEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da “Köklü tarihi dostluk bağlarımıza dayalı ilgilerimizi temel alan bir görüşme gerçekleştirdik. Ukrayna’ya her daim takviyemizi sürdüreceğiz.” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: AA

KAYNAK: HABER7

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rus gazında yeni kriz kapıda: Tüm lojistik zincirler değişebilir