a

YILDIRIM ‘TARİHİ’ AYAĞA KALDIRIYOR

Yıldırım Belediyesi, 19. Yüzyılda Müslüman Türk iş insanlarının kurduğu ilk ipek tesisi olan Osman Fevzi Efendi İpek Fabrikası’nın

Yıldırım Belediyesi, 19. Yüzyılda Müslüman Türk iş insanlarının kurduğu ilk ipek tesisi olan Osman Fevzi Efendi İpek Fabrikası’nın köşk yapısını ayağa kaldırıyor. Restorasyonun ardından Karaağaç Sosyal Yaşam Merkezi olarak Bursa’ya hizmet verecek tarihi yapıdaki çalışmalar düzenlenen raspa töreni ile başladı. Törene, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra, AK Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen ve Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Demir, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak, Karaağaç Mahallesi Muhtarı Sema Pamukçular, Karaağaç mahalle sakinleri ve vatandaşlar katıldı.

‘GEÇMİŞİ GELECEĞE BAĞLIYORUZ’

Karaağaç Sosyal Yaşam Merkezi Raspa Töreni’nin Yıldırım için hayırlı olmasını dileyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’ı tanımlarken ‘Değerlerin Şehri Yıldırım’ sloganıyla yola çıktık. Bugün bu değerlerimizden birini daha ihya ederek Yıldırım’a kazandıracağız. Açacağımız Sosyal Yaşam Merkezi ile hem Osman Fevzi Efendi’nin adını yaşatacağız hem de vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği bir mekânı hizmete sunmuş olacağız. Ayrıca burada hayata geçireceğimiz kültürel ve sanatsal faaliyetler ile geçmişi geleceğe bağlayacağız. Aslına sadık kalarak ve tarihi dokusunu koruyarak ayağa kaldıracağımız tarihi yapıyı, Bursa’nın kültür, sanat ve sosyal hayatına önemli katkılar sunacak bir merkez haline getireceğiz. Karaağaç Sosyal Yaşam Merkezi binamız 4 bin metrekarelik bir arsa üzerine kurulu, 350 metrekare tabanlı 4 katlı bir bina. Giriş katı ve bahçesiyle sosyal tesis olacak şeklinde hizmet vereceğimiz mekânın üst katlarında da sergi ve toplantı salonları yer alacak. Bu mekânı inşallah Eylül ayında vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, “Oktay Yılmaz Başkanımız göreve geldiği günden bu yana çok önemli projelere imza attı. Gerek kentsel dönüşüm çalışmaları, gerek spor tesisleri, gerek yeşil alan çalışmaları gerekse de böyle tarihi yapıları ayağa kaldıran projeleri ile Yıldırım’ın çehresini değiştiriyor. Ben tüm bu çalışmalarından dolayı Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz’ı tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ise tarihi yapıların ihyasının önemine vurgu yaparak, “Karaağaç Sosyal Yaşam Merkezi’nin Yıldırım’a kazandırdığı için Başkanımız Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bursa Büyükşehir Başkan Vekili Murat Demir de, “Bugün burada raspa atma törenini gerçekleştirdiğimiz Karaağaç Sosyal Yaşam Merkezi’mizin hayırlara vesile olmasını diliyor, Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz’a, böylesi bir mekânı ihya ederek ilçeye kazandıracağı için teşekkür ederim” dedi. Sosyal Yaşam Merkezi’nin mahalle halkını son derece mutlu ettiğini vurgulayan Karaağaç Mahallesi Muhtarı Sema Pamukçular ise, “Karaağaç Mahallesi olarak bugün çok heyecanlıyız. Oktay Yılmaz Başkanıma böylesi bir mekânı ilçemize yeniden kazandırdığı için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bursa Belediyeler Birliği’nde Dündar Güven Tazeledi